„Musím konstatovat, že na to jak je situace komplikovaná daří se Jarošovskému pivovaru dobře a uvědomujeme si, že za to vděčíme našim konzumentům, kteří si i v těžkých časech našli cestu k našemu pivu, i když pravdou je, že nám zásadním způsobem poklesl prodej piva v sudech,“ řekl Deníku ředitel Jarošovského pivovaru Miroslav Harašta a přiznal, že zábleskem dobrých časů pro něj bylo období před Vánocemi a Silvestrem.

„Nestíhali jsme stáčet pivo do lahví a dokonce jsme museli jeden den odpoledne kvůli tomu zavřít naši prodejnu. To jsou právě ty krásné starosti, kterých loni moc nebylo,“ zavzpomínal Miroslav Harašta.

V porovnání s rokem 2019 si však podle jeho slov Jarošovský pivovar vloni polepšil ve výstavu i tržbách.

„V loňském roce jsme vyrobili 5 800 hektolitrů, což je o zhruba 1000 hektolitrů méně, než jsme plánovali, ale přibližně o 700 hektolitrů více než tomu bylo v roce 2019. Současně jsme ale výrazně investovali do navýšení výrobních a stáčeních kapacit. Kupovali jsme nejen novou technologii, ale rozšířili také počty našich zaměstnanců. Nemám ještě finální čísla, ale dá se říct, že meziročně rosteme absolutně, v hektolitrech i v tržbách, bohužel profit tento růst kopírovat nebude,“ upozornil ředitel Jarošovského pivovaru.

Bráníme se, jak se dá

Za poměrně krizovou považuje aktuální situaci pivovarů sládek a jednatel slavičínského pivovaru Hrádek Jaroslav Horehleď. Ten za hlavní příčinu tohoto stavu považuje v pořadí už třetí zavření hospod a restaurací.

„Bráníme se, jak se dá. Prodej piva v PETkách nám sice trochu stoupl, je třeba si ale uvědomit, že když se malý pivovar rozhodne vyrobit pivo v PET lahvích, nemá je kam prodat, protože všechny řetězce mají své sítě organizovány a je téměř nereálné, aby se tam vešla ještě produkce malého pivovaru,“ přemítá Jaroslav Horehleď.

Pivovar Hrádek vyrobil podle jeho slov v minulém roce 73,81 procent množství piva ve srovnání s rokem 2019, což je meziročně zhruba o čtvrtinu méně. Jeho výstav za rok 2020 činil kolem pěti tisíc hektolitrů.

„Musím však přiznat, že ačkoliv byly vloni hospody zavřené, tak jak byly zavřené, šlo o docela slušnou sezónu. Pravda však je, že jsme se museli pořádně snažit,“ poznamenal Jaroslav Horehleď.

V Topolském pivovaru aktuálně stáčejí do lahví, prodeje jsou menší a čas využívají k přípravě na letní sezónu. Na ni se snaží soustředit co nejvíc, aby vyvážili ztrátu, která jim teď naskakuje.

Pivo jako dárek

„V prosinci se na chvíli hospody otevřely, tudíž se nám podařilo prodat docela dost piva. Také nás hodně podpořily firmy, které od nás ve velkém kupovaly pivo, aby ho před Vánocemi rozdávaly svým zaměstnancům i klientům, což nám hodně pomohlo,“ bilancuje sládek Topolského pivovaru Miroslav Cvan. Za rok 2020 oproti roku 2019 měl Topolský pivovar podle Cvana zhruba o 15 procent vyšší prodeje. „

Investovali jsme však do nových tanků, a proto jsme očekávali prodeje vyšší alespoň o třicet procent. Klíčové bylo léto, kdy se nám podařilo hodně piva vyrobit a prodat. Podzim pak byl slabý,“ uvedl Miroslav Cvan.

Zatímco v roce 2019 podle něj činila produkce Topolského pivovaru necelých tisíc hektolitrů, v roce 2020 to už bylo více než tisíc hektolitrů.

Pivovar Malenovice podle svého jednatele a sládka Martina Velíška zatím přežívá, nad vodou jej drží lahvové pivo.

„Samozřejmě nejslabší měsíce roku nás teprve čekají tak celkové dopady pandemie budeme hodnotit až po jejím alespoň částečném odeznění,“ míní Martin Velíšek.

Podrobné výsledky hospodaření zatím ještě sice nemá, za rok 2020 ale předpokládá propad tržeb o 20 až 30 procent.

„Výstav jsme měli vloni stejný, jako v roce 2019, léto bylo v rámci možností dobré a v listopadu a prosinci jsme navařili velké zásoby na první měsíce nového roku abychom měli prostor pro rekonstrukci varny,“ řekl sládek.

Nejdůležitější je chytit sezonu

Na odbyt jdou v době covidové podle vyjádření všech sládků jedenáctistupňová piva.

„Připravujeme se na to, abychom v létě měli co největší nabídku. Promýšlíme strategii a už na březen objednáváme nové tanky a přemýšlíme jak rozšířit naše skladovací prostory. Věříme, že léto bude jisté,“ přemítá o budoucnosti Mirolav Cvan.

V jarní uvolnění vládních zákazů doufá Jaroslav Horehleď.

„Nejdůležitější ze všeho bude chytit sezónu, což je gró všeho možného, včetně konzumace a prodeje sudového piva,“ dodal slavičínský sládek.