„Po doladění smluvních záležitostí jsme ve středu 27. března podepsali kupní smlouvu s vítězem výběrového řízení na prodej areálu bývalého jarošovského pivovaru. Novým majitelem se stala firma Vymyslický – Výtahy s r.o. Kupní cenu, ani další detaily transakce nebudeme s ohledem na dohodu s novým majitelem zveřejňovat," sdělila mluvčí Heinekenu Kateřina Beute.

Majitel jarošovského pivovaru Radislav Vymyslický příliš transakci komentovat nechtěl.

„Zatím majitelem nejsem, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že nejsem jedním ze zájemců o pivovar," sdělil diplomaticky redakci Slováckého deníku. Na další telefonáty, které by potvrdily vyjádření zástupců Heinekenu a objasnily další plány s areálem pivovaru, již nereagoval.

Mluvčí hradišťské radnice o tom, že pivovar má nového majitele, ve čtvrtek odpoledne ještě nevěděl. „Nevím nic o tom, že by byl znám nový majitel," poznamenal mluvčí radnice Jan Pášma. Zpráva byla novinkou i pro starostu Uherského Hradiště Květoslava Tichavského.

„V nejbližší době s novým majitelem zahájíme jednání, a rádi bychom se seznámili s plány na využití objektu," podotkl starosta Tichavský. Radnice má totiž už delší dobu zájem o vytvoření cesty přes pivovar a zajištění lepší průjezdnosti do centra Jarošova. Netají se proto, že jednání se prioritně budou ubírat právě tímto směrem.

„Jsem rád, že pivovar nezískala neznámá osoba. S panem Vymyslickým se, myslím si, na důležitých věcech určitě domluvíme," netajil svou spokojenost první muž hradišťské radnice.

Oslovení Jarošované přiznávají, že je těší, že pivovar je v rukou známé osoby. „Pan Vymyslický je schopný podnikatel a důvěryhodná osoba. Jsem rád, že objekt získal právě on. Pevně věřím, že najde smysluplný způsob, jak areál s budovami vhodně a účelně využít," poznamenal František Miko z Jarošova.