„Je to soutěž ve zpěvu, která je určená pro všechny věkové kategorie,“ uvedla majitelka agentury Šikulka Alena Šikulová.

Soutěž by neměla kopírovat podobné pořady známé z televize jako SuperStar či X–Factor. Lišit se bude nejen způsobem výběru soutěžících, ale také rozhodováním o vítězi. „Do televizních soutěží se dostane málokdo a přitom na Slovácku žije spousta zajímavých talentů. V této soutěži si vítěz natočí písničku na CD s profesionální kapelou a může to někam dotáhnout, podobně jako když vyhraje nějakou televizní soutěž,“ myslí si Šikulová. Její agentura se zabývá volnočasovými aktivitami pro děti a mládež a podobné soutěže už pořádala na brněnských školách.

Do Slováckého talentu se lidé mohou hlásit od 1. srpna prostřednictvím přihlášky, kterou najdou na internetu. Pak už jen zbývá, aby se jim agentura ozvala a pozvala je na některý z castingů. Těch se uskuteční několik, ale do finálového večera, který je plánovaný na 24. října v hodonínském kulturním domě, jich postoupí už jen deset.

„Na castingu stačí zazpívat jednu libovolnou píseň. Zpěv budou hodnotit profesionálové,“ upozornila organizátorka. Po jednotlivých castingových kolech už bude záležet na lidech, kteří uslyší výkony soutěžících buď v některých rádiích, nebo je najdou na webu.

Výběr soutěžících ani samotné finále není rozděleno do žádných kategorií. Finálový večer zpestří i několik známých osobností a zpěváků, kteří budou zároveň patrony soutěžících.

„Na promítacím plátně se budou prostřihávat vstupy s rozhovory ze šaten, kde se „umělci ulice“ budou připravovat. Celé to budeme přenášet live přes internet. Na podiu je vidět už jen to pozlátko, kdežto v zákulisí máte možnost poznat více, jaký člověk je,“ vysvětluje Šikulová.

Finalisty bude hodnotit porota složená ze známých osobností. Organizátoři oslovili například bývalého ředitele TV Nova Vladimíra Železného či krajského hejtmana. Soutěž bude uvádět Petr Holík.

(ja)