„Dívala jsem se s dcerkou z okna, když zrovna přijel nějaký bagr a začal hřiště zahrnovat. Uklidňovala jsem ji, že tam určitě vyroste nové pískoviště a že si zase bude mít, kde hrát. Teď se ale dovídám, že budeme asi bez pískoviště,“ rozzlobila se sedmadvacetiletá maminka Jana Tomaštíková.

Cesta na nejbližší hřiště se teď pro ni a její dvouletou dcerku Nicolku stala doslova anabází. „Když si malá chce jít hrát, tak mi nezbývá, než nabalit hračky do batohu a jít až na hřiště do Smetanových sadů,“ vysvětlila matka.

Vybudujeme si vlastní hřiště, tvrdí obyvatelé

Nad zánikem pískoviště místní obyvatelé nechápavě kroutí hlavami. „Bydlím tady třicet let a pískoviště zde vždycky bylo. Nevím, komu zavazelo. Uvažuji o tom, že si sem navezeme písek a postavíme si svůj plácek na hraní, nebo sepíšeme petici pro obnovu hřiště,“ poznamenal Michal Tomaštík s tím, že ví o dalších dvou desítkách obyvatel nespokojených se zánikem plácku na hraní.

Uherskohradišťská radnice se však hájí. Podle mluvčí města Petry Vaďurové Zemčíkové dochází k regeneraci hřišť podle plánu radnice. „Některá hřiště jsme museli zrušit, protože nám to přikazovaly přísné předpisy Evropské unie. K regeneraci hřišť se veřejnost vyjadřovala prostřednictvím dotazníků v létě roku 2005,“ vysvětlila mluvčí.

Radnice tvrdí, že příští rok vznikne pro lokalitu, do níž spadá i Štefánkova ulice, nové hřiště. Vyrůst má však u tenisových kurtů za Kauflandem. „V letošním roce se ještě pracuje na výstavbě hřiště Na Rybníku, v Míkovicích a renovaci hřiště Na Splávku. V příštím roce regeneraci hřišť dokončíme výstavbou hřiště u tenisových kurtů za Kauflandem,v Rybárnách a na Hliníku,“ nabízela varianty Zemčíková.