Petici podepsalo 21 lidí. Situaci v ulici, ve které se nachází zhruba čtyřicet domů posuzuje policie i dopravní znalec. „Rozhodně se tomuto problému budeme věnovat. Je ale pravdou, že provoz v té ulici není nijak mimořádný, už protože není pro hlavní provoz průjezdná. Rychlost tam tedy zřejmě překračují především sami obyvatelé té zóny, případně jejich návštěvy," míní podolský starosta Miroslav Křižka. Konstatoval, že umístění zrcadla nemusí být jedinou variantou řešení. „Místo, kde by mohlo zrcadlo stát, je mimo hlavní centrum obce a je tedy teoreticky možné, že by se mohlo stát terčem vandalů. Jeho pořízení není levnou záležitostí, pořizovací cena se může pohybovat i kolem dvaceti až pětadvaceti tisíc korun. Podle mého mínění by stačila i nějaká levnější varianta řešení, ale rozhodně si nechám poradit od odborníků," podotkl starosta Miroslav Křižka.

Na jednom konci ulice Drážné už rychlost řidičů „umravňuje" zpomalovací retardér. Vedení obce proto zvažuje, že by petentům vyhovělo instalací dalšího prahu. Další možností je prý snížit rychlosti v ulici z padesáti na třicet kilometrů v hodině. „V těchto dnech jsme možnosti probrali s dopravním expertem přímo v ulici Drážné. Ten nám doporučil, že by mohlo stačit snížit rychlost v této zóně na třicet kilometrů v hodině," podotkl starosta Miroslav Křižka, který dodal, že v takovém případě by bylo nutné instalovat dvě dopravní značky nabádající ke snížení rychlosti. Tyto značky by stály u vjezdu a výjezdu z ulice. Pokud by se toto opatření ukázalo jako neúčinné, obec by zvážila další varianty v podobě zrcadla nebo retardéru.

Oslovení obyvatelé ulice jsou rádi za každé opatření, které povede ke snížení nebezpečí. „Jeden retardér už tady máme, a velice nám to pomohlo. Naše děti si totiž velmi často hrají před domy a jejich bezpečí je pro nás na prvním místě. Už jsem ale zaslechl i bizarní stížnosti některých řidičů, kteří tvrdí, že retardér v naší ulici musí při jízdě přelétávat. Takový názor mluví sám za sebe o povaze některých z nich," míní jeden z obyvatel ulice Drážné Milan Kozák. To, zda se v ulici objeví zpomalovací dopravní značky, zrcadlo nebo retardér, rozhodnou zastupitelé Podolí v pondělí 4. listopadu.

Policisté nevidí v připravovaných opatřeních v ulici Drážné žádnou komplikaci. „Pokud nám vedení obce předloží přesný návrh navrhovaného dopravního značení či jiné úpravy, pak tento návrh posoudíme. V případě, že tyto návrhy nebudou v konfliktu s bezpečností silničního provozu té lokality, a naopak bude prospěšný, pak takový návrh podpoříme," sdělil mluvčí hradišťské policie ČR Aleš Mergental.