Svůj nesouhlas dali najevo peticí, kterou podepsalo zhruba 120 lidí. Písemný protest předali zástupcům radnice. „Chceme zachovat původní ráz naší historické ulice. Ta byla od nepaměti opatřena komunikací z dlažebních kostek. Byli bychom rádi, aby to tak zůstalo i do budoucna,“ argumentuje muž z Rybáren, který z obav z odvetné reakce ze strany radních požádal o zachování anonymity.

Starosta Uherského Hradiště přislíbil, že protest obyvatel čtvrti nezůstane bez povšimnutí. „V projektu se počítá s výměnou stávajícího povrchu za živičný materiál. Obyvatelé ulice chtějí, abychom kostkový povrch zachovali. Taková úprava by sice byla teoreticky možná, povrch z dlažebních kostek by byl oproti současnému návrhu ale výrazně dražší. Znění petice projedná zastupitelstvo a poté organizátorům protestu sdělíme naše stanovisko,“ uvedl starosta Uherského Hradiště Libor Karásek. Podle jeho vyjádření ale nebude snadné požadavkům stěžovatelů vyhovět. „Materiál na rekonstrukci cesty a jeho cena jsou již zakomponovány do projektu a rozpočtu města. Vyhovění požadavkům petičního výboru by znamenalo i změnu rozpočtu. Proto musí celou záležitost projednat nejbližší zastupitelstvo,“ poznamenal starosta Karásek.

Zástupci města v současné době schvalují stavební povolení a tvrdí, že na projednání připomínek bude dostatek času. Jisté je, že k rekonstrukci povrchu dojde ještě letos.