V sále to hučí jako v úle, vínomilci se dobře baví. Jak by ne. Jsou přece na jubilejním 30. ročníku koštu vína v Tupesích, který jim nejen nabízí plno chuťových zážitků při koštování vinných moků, ale i proto, že zítra je neděle a budou si moci přispat.

U pultu, kde obsluhující nalévají některý z 358 vzorků bílých, 128 červených nebo 31 rosé vín od 179 vystavovatelů z 35 obcí z vinorodých oblastí východní a jižní Moravy, ale dokonce i z Prahy, je stále plno.

Někteří návštěvníci vytvářejí pár kroků od pultů skupinky, vzorky vína koštují a diskutují nad nimi, jiní si je odnášejí ke stolům.

Při jejich ochutnávání utužují vzájemné rodinné nebo sousedské vztahy, diskutují o tom, zda je lepší hodnotit vína na dvacetibodové stupnici, nebo stobodové.

„Myslím si, že stobodové hodnocení vína podle metodiky Mezinárodní organizace pro révu a víno O. I. V. má napomáhat degustátorům lépe ohodnotit kvalitu a jednotlivé vlastnosti vín,“ vyjádřil se vinař Jan Kraváček k modusu degustace.

První ročník hodnocení vín v Tupesích zorganizovali v roce 1990 zahrádkáři, kteří stovce vinařů nabídli k ochutnání 82 bílých a 19 červených vín.

„Od 4. ročníku se režie koštu chopili začínající pěstitelé révy vinné a pořádali je až do 20. ročníku. Pak se pořádání koštů ujali vína zastupitelé obce se skupinou vinařů, protože akci nechtěli nechat padnout,“ zabrousil do historie koštů vín Oldřich Vávra, starosta Tupes.

Podotkne, že na tupeské výstavě vín se šampioni nevyhlašují. Porotci rozhodli jen o 35 nejlépe hodnocených odrůdových vínech.

„Jejich majitelé dostávají keramickou plaketu s motivem hroznů a nápisem Vítěz odrůdy, košt vína Tupesy 2019. Majitelé 124 vzorků vín s počtem 18,5 a více bodu obdrží na výstavě plaketu ve tvaru keramického kolečka s tupeskou růží a vročením,“ informuje první muž Tupes.