O pěveckou nadílku se postarala drobotina z tupeské mateřinky, Koťátka a Kuřátka, pěvecký sbor Škopek tvořený žáky základní školy, dětský folklorní soubor Čutora, cimbálová muzika Džbánek, ženský pěvecký sbor Tupeské parádnice a mužský sbor Tupešané. Prostor před pódiem ve dvorním traktu nádvoří byl zejména při vystoupení dětí narván až k prasknutí. Při vánočním zpívání se trefili účinkující z řad dětí i dospělých do očekávání posluchačů.

„Vánoce bez cukroví a jiných dobrot, ať už v tuhém nebo tekutém stavu si snad lidé nedovedou ani představit. K veřejné ochutnávce je přinesli do Muzea keramiky nejen tupeské hospodyňky, ale také členové společenských organizací v obci. Nechyběla ani tombola, kterou připravili příslušníci Hubertova cechu – myslivci. Výtěžek z ní věnovali tupeské mateřince. Komu z účastníků předvánoční akce bylo zima, ten se mohl zahřát svařeným vínem, pro děti byl připraven horký čaj.

„Těší mě, že si dnes v hojném počtu naši občané, ať už malí nebo dospělí, přišli do dvorního traktu muzea dopřát nezaměnitelnou atmosféru tradičního vánočního zpívání," radoval se tupeský starosta Oldřich Vávra, moderátor vánoční akce. Ocenil, že ji s jejími návštěvníky přišla sdílet i Margita Balaštíková, poslankyně Poslanecké sněmovny ČR, zastupitelka a radní Zlínského kraje.