Možnost pojistit si svého psa je naprosto nezávislá na rase chlupatého mazlíčka

Současná veterinární péče o psa je založena na přímých platbách a v mnoha případech akutních stavů dochází k situaci, kdy majitel zvířete není schopný pokrýt výdaje s ní spojené.

„Tuto službu jsme zavedli na konci srpna letošního roku. Pojištění lze sjednat pro každého registrovaného psa, který musí dosáhnout šesti měsíců věku, musí být zdravý, očkovaný a trvale označený tetováním nebo mikročipem,“ prozradila mluvčí České podnikatelské pojišťovny Renáta Svobodová.

Na začátku září uvedla na trh pojištění Mazlíček také Česká pojišťovna. „Jednou z podmínek pojištění je také váha a věk zvířete. Pokud pes váží do čtyřiceti kilogramů, musí mu být méně než devět let. Jestliže je jeho hmotnost vyšší, nesmí jeho věk překročit pět let,“ uvedl pracovník uherskohradišťské pobočky České pojišťovny Michal Janál.

Možnost pojištění psů se podle odborníků už dostává do povědomí veřejnosti. Lidé si výši ročního limitu stanovují sami. Veterinární zákroky chovatel zaplatí a podle předložených účtenek mu pojišťovny částku zpětně vyplatí. Řada milovníků psů tuto službu po vlastních zkušenostech s nemocným psem vítá.

„Už máme druhého zlatého retrívra. S tím prvním jsme měli neustále nějaké zdravotní potíže a zaplatili jsme dost vysoké částky za operace. Proto tomu chceme nyní předejít právě pojištěním,“ vyjádřila se Michaela Jurinová z Uherského Hradiště. Pojišťovny chovatelům hradí výdaje na veterinární zákroky, hospitalizaci a předepsané léky v celkové částce od deseti do třiceti tisíc korun. „Preventivní úkony, jako jsou očkování nebo odčervení, si musí majitelé psů hradit sami,“ sdělila Svobodová. Výše částky pojištění závisí na hmotnosti a věku psa. Čím je pes starší a urostlejší, tím je pojistné vyšší. Česká pojišťovna nabízí i krytí v případě uhynutí nebo utracení psa v důsledku nákazy, nemoci, operace nebo otravy. „Pro uzavření této smlouvy je nutné mít průkaz původu psa. Pojištění je možné i v případě, kdy pes způsobí škodu nebo újmu na zdraví jiné osobě,“ doplnil Janál.