Ke stejnému účelu poslouží také výtěžek tří dalších dražeb, které se v průběhu sobotního večera rovněž uskuteční. Zmíněná zdravotnická pomůcka přijde zhruba na 20 tisíc korun. „Máme desítku klientů s tracheostomií, tedy s venkovním vývodem pro dýchání. Ti mívají bohužel problémy s častým zahleňováním, proto je potřeba některé z nich třeba i desetkrát patnáctkrát za noc odsávat, aby se nedusili. Momentálně máme k dispozici pouze jednu odsávačku a vzhledem k tomu, že v sociálních službách přece jen těch financí není až tak moc, každou podobnou aktivitu velmi vítáme," vyjádřil se k sobotní akci vedoucí kunovického zařízení Pavel Hašek.

Svůj vinný vzorek na charitativní akci budou mít také herci Slováckého divadla. „Je to naše luxusní víno, které jsme namíchali jednoho říjnového večera loňského roku. Tehdy jsme se všichni sešli ve zmíněné galerii a ochutnávali jsme ty nejlepší vzorky vína, které tam byly k dispozici. Pod odborným dozorem jsme je vhodně nakombinovali a tak vzniklo naše Cuvée," popsal zrod vína mluvčí divadla Josef Kubáník. K dispozici však divadelníci mají pouze omezené množství svého vína. „My sami jej máme pouze pro výjimečné příležitosti. Připili jsme si s ním například u silvestrovského představení či po našem zdolání předplatitelského rekordu. A teď se z vína snad raduje i herečka Libuše Šafránková, které jsme ho nedávno poslali a od níž jsme už obdrželi odezvu, že jí víno opravdu moc chutná," vylíčil výjimečnost netradičního divadelního produktu Josef Kubáník. Co vše takový zrod nového produktu obnáší, objasnil Libor Zlomek, spolumajitel vinařství Zlomek & Vávra. To stojí jak za výrobou zmíněného Cuvée, tak i za provozem Galerie slováckých vín. „Poté co herci zvolili vhodnou kombinaci, my sami jsme v dohodnutém objemu vína smíchali ve sklepě, dali na rozbor do certifikované laboratoře a na Státní zemědělské a potravinářské inspekci v Brně podali žádost o zatřídění pod označením Cuvée Slovácké divadlo 2015. Na základě rozhodnutí inspekce jsme pak nechali vyrobit etikety a víno nalahvovali," vysvětlil další postup výroby vína Libor Zlomek.

Cuvée Slovácké divadlo 2015 tak bude jedním z lákadel sobotního Dne pro Bělinku. Ovšem ani zdaleka ne jediným. Návštěvníci se mohou těšit například také na nový produkt vinařství Zlomek & Vávra, kterým je likérové víno Molvan. To vzniklo smísením vinného destilátu a rozkvašeného hroznového rmutu a po následném vylisování zrálo v dubovém sudu. Molvan má 18 procent alkoholu a více než 100 gramů na litr zbytkového cukru. Návštěvy sobotní charitativní akce se nicméně nemusí bát ani ti, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou zrovna pít alkohol. K dispozici jim totiž bude stoprocentní hroznový mošt z odrůdy Sauvignon. „Já osobně ze zdravotních důvodů momentálně sice alkohol pít nemůžu, ale takové variantě se nebráním. Dost možná na tuto akci zavítám, tím spíš když pomáhá potřebným," zvažuje svou účast Pavla Bočková z Uherského Hradiště.