Ať už to byl kterýkoliv polešovický vinař, jenž otevřel lidem dveře svého sklepa, ale i své vinařské srdce, nabídl návštěvníkům především skleničku, ne jednu, kvalitního vína, příjemné posezení, dobrou zábavu, ale třeba také pohoštění a prohlídku sklepa.

„Je skutečností, že v naší vinařské obci je pořádán Den otevřených dveří teprve druhým rokem. Pravdou ale je, že do Polešovic se sjíždí široká veřejnost na výstavy TOP Víno Slovácka, v jejímž rámci jsou sklepy vinařů také otevřené, ale jen menšímu počtu návštěvníků,“ neodpustil si poznámku polešovický vinař Jaromír Vaďura.

Nezastíral, že starosta obce Michal Zapletal je také vinař a zasadil se o to, aby dveře polešovických vinných sklepů byly otevřeny veřejnosti dokořán v jiném termínu, než v čase TOP Vína Slovácka.

Řeč se pak stočil pro vinaře k celkem příznivé zimě.

„Našemu vinařství a vinaři pana Míši letos v jedné polešovické lokalitě vinice pomrzly. Ony tam ale ty vinice nepatří. Jenže naši předkové je tam založili a my je ještě o něco rozšířili. Jedná se o dvacetinu výsadby našeho vinařství. Hlavní očka sice zmrzla, ale podočka by měla ještě vyrašit. Keře sice nejsou zmrzlé, ale zmrzlá je úroda pro letošní rok,“ řekl posmutněle Jaroslav Vaďura.

Dal k dobru, že před vinným sklepem sedí na lavičce při skleničce vína nejstarší občan Polešovic, sedmadevadesátiletý Josef Macalík.

„Je to tatínek mé manželky Jany, dlouholetý a aktivní předseda zahrádkářů a vinařů v našem městyse. Navzdory svému věku v loňském roce ještě prořezával ovocné stromy a trhal meruňky, které jsou jeho nejoblíbenějším ovocem,“ řekl s neskrývanou úctou ke svému tchánovi Jaroslav Vaďura.