„Řidiči tam parkují mimo parkovací plochy. Nenechají tak volný jízdní pruh o šířce nejméně tři metry, jak ukládá zákon,“ informoval zástupce velitele Městské policie v Uherském Hradišti Vlastimil Pauřík.

Neohleduplní řidiči se nesprávným parkováním dopouští přestupku, ale navíc také často blokují výjezd dalším vozidlům. Doslova extrémní vzorek nabídlo období vánočních svátků.

„Denně jsme tam kárali a pokutovali dvacet až třicet řidičů. Některým z nich se nákup dárků prodražil o pokutu ve výši dvou tisíc korun,“ dodal Pauřík.
Ochránci zákona jsou přesvědčeni o tom, že za nesprávným parkováním stojí ignorování dopravních předpisů a neohleduplnost. Jejich mínění potvrzuje i vyjádření řidiče, který svůj vůz odstavil tak, že jiné auto před ním nemělo šanci vyjet.

„Vůbec mi to nedošlo. Zamyslel jsem se a zajel na první volné místo, které jsem objevil. To, zda řidič přede mnou vyjede, mě nenapadlo zjistit,“ přiznal dvaačtyřicetiletý Jaromír Kouba.

Změnu k lepšímu by mohl přinést závorový systém a zpoplatnění parkování v této části města. O této novince totiž údajně představitelé města delší dobu uvažují.

„Zpoplatnění parkování v této části města skutečně plánujeme. Prozatím však tento záměr neprojednávala městská rada, a proto zatím neexistuje konkrétní datum, odkdy nový systém zavedeme,“ poznamenal místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

Parkoviště stojí u nádražní budovy Českých drah asi dva roky. Plocha nabízí dvě stě parkovacích míst včetně deseti ploch pro postižené osoby, pojízdné plochy i chodníky pro pěší. Stavba přišla na devatenáct milionů korun.