„Chodníky jsou sice potřeba, ale projekt neřeší, jak je přizpůsobit krajině. Krajinu naopak přizpůsobuje chodníkům,“ poznamenal jeden z iniciátorů petice proti současnému projektu Libor Nováček. On i jeho petiční spoluorganizátoři, kteří chtějí vyvolat veřejnou diskuzi o tom, zdali je zachování většího množství stromů důležitější než využití čtrnáctimilionové dotace, jež má být součástí sedmnáctimilionové investice do rekonstrukce parku. Za záchranu stromů se již svým podpisem pod petici zasadilo na tři sta lidí a další se přidávají.

Přestože zástupci města projekt považují za dobrý, diskuzi s veřejností se nebrání. „Na osmého prosince je svolané veřejné projednávání. Jsem otevřený názorům lidí, ale je riziko, že bychom v případě změn mohli přijít o dotaci a park by se poté nezměnil vůbec,“ komentoval situaci uherskobrodský starosta Ladislav Kryštof. S jeho postojem souhlasí i zástupci odboru životního prostředí v Uherském Brodě. „Tento projekt se připravuje už dva roky a já vůči němu nemám žádné pochybnosti a myslím, že je naprosto v pořádku,“ uvedl vedoucí uherskobrodského odboru životního prostředí Petr Vozár.

Ne všichni obyvatelé města však trvají na záchraně stromů určených k pokácení. „Park je velice zanedbaný, kořeny prorůstají do chodníků, na kterých je to někdy o zabití. Přestože stromů je škoda, park by se měl dát konečně dohromady,“ doplnil Broďan Vlastimil Mahdal, který nedaleko parku bydlí.