Šestatřicet plesajících maskovaných osob mělo možnost popustit uzdu své fantazii a uchvátit osazenstvo bálu svým originálním kostýmem, rozesmát jej, někoho třeba trochu vystrašit a další zase maličko šokovat.

„Škála nápadů tvůrců masek byla letos hodně pestrá.

Přestože kostýmy se vším všudy jsou snadno dostupné v obchodech i na internetu, a člověk se tak s výrobou masky nemusí vůbec namáhat, tradiční poctivý způsob výroby masek se ale nevytrácí. Každý rok se při plese můžeme o tom přesvědčit,“ řekla spokojeně Ludmila Smýkalová, předsedkyně huštěnovické červenokřížské skupiny.

Při maškarním plese se skvěle bavily všechny generace návštěvníků. Na tanečním parketu se vytáčeli nastrojené dámy a muži ve svátečním oblečení, ale také maskovaní. Ke svižnému i pomalému tanečnímu kroku jim vyhrávala hudební skupina NAEX.

ŽIVÁ VODA. Na své si přišli na Živé vodě Modrá školáci i jejich rodiče.
Na Živou vodu v Modré měli školáci vstupenku zdarma

Zpestřením plesové zábavy byla čtyři vystoupení skupiny mažoretek Kamélie z Ostrožské Lhoty, která byla publikem odměněna bohatým potleskem.

„Jsme parta žen, která není lenivá, má ráda muziku a tanec a nechce vysedávat při televizi a počítačích. Proto se dvakrát týdně scházíme ve sportovní hale, kde trénujme různé tance. Na parketu jsme se v průběhu dnešního plesu představily čtyřmi tanečními styly. Zatancovaly jsme na písničku Waldemara Matušky námořníka, pak kankán, také ve slováckých fěrtůšcích, ale i malý a cudný striptýz,“ nechala se slyšet Milena Dominiková, mluvčí Kamélií, jimž 11 let kraluje Marie Šálková.

Do pozdních nočních hodin se v huštěnovickém kulturním domě neztratila dobrá nálada. Tu měli nejen tancechtiví, ale i ti, kteří po dvaadvacáté hodině lidem ukázali, kdo se 120 minut za maskami skrýval. A které masky stanuly na stupních vítězů? V kategorii jednotlivců byl nejlepší maskou zvolen severský náčelník, druhé místo patřilo templáři a třetí sálovým zdravotním sestřičkám. V kategorii kolektivů dali plesoví hosté nejvíce hlasů Sněhurce a sedmi trpaslíkům, huštěnovičtí výsadkáři skončili druzí.

V loterii na mysliveckém plese v Tupesích bylo 67 kusů zvěřiny.
Jeleni, srnci, divočáci i bažanti, Zvěřinová tombola je vždy plesovým tahákem