Slovácko Majitel několika desítek ovocných stromů, Radek Konečný z Uherského Hradiště, se těší na novou várku čerstvé pálenky. Jeho kvas právě dozrává v bečkách, do převozu do pálenice už zbývá jen několik málo dnů. Obavu, že by mohl z pálenice přivézt pálenku s metylalkoholem, nemá. „V televizi jsem zahlédl reportáž, že lidé se v těchto dnech začínají bát zpracování destilátu v pálenicích. Já myslím, že to je nesmysl, protože z pálenic žádné nebezpečí výroby kořalky s metylalkoholem nehrozí," podotkl Konečný. Za pravdu mu dávají i páleničáři. Potvrzují, že zájem o služby pálenic se v posledních dnech v souvislosti s výskytem jedovatého alkoholu a prohibice nesnížil.

„Objednávky mám až do poloviny ledna příštího roku. Hodnotit, zda se současná aféra s metylalkoholem nějak projeví i v pálenicích, je ještě brzo," podotkl majitel pálenice v Boršicích u Blatnice Zdeněk Halík.

Podobný názor má i vedoucí pěstitelské pálenice v Kunovicích Jiří Šácha. „Ke snížení počtu zájemců o pálení prozatím nedochází. Člověk, který má nachystaný kvas, ho určitě nechá zpracovat. Pokud by to neudělal a kvas nechal v bečkách déle než je vhodné, tak ho pak musí vyhodit a veškerá práce přijde vniveč," poznamenal Jiří Šácha.

Dodal, že zájemcům o zpracování kvasů žádné nebezpečí nehrozí. „Pěstitelské pálenice jsou vybaveny takovou technologií, že při výrobě prakticky vůbec nehrozí, že by se v pálenkách nadmíra metylalkoholu objevila.

Součástí kořalky samozřejmě metylalkohol je, ale jen v nepatrném množství, které v žádném případě neohrozí zdraví člověka," vysvětlil zkušený páleničář Jiří Šácha.

Informace, jak nebezpečný metylalkohol rozpoznat či jak se zachovat při jeho požití, najdou lidé například v čekárnách praktických lékařů.

Informace mají lidé v čekárně

„Od hygieniků jsme obdrželi osvětové materiály, které jsme dali právě do čekárny. Obsahují informace pro osoby, které by se mohly domnívat, že požily metylalkohol. Jsou tam údaje, jak ho rozpoznat, jaká je první pomoc při jeho požití a jak se otrava léčí," podotkla praktická lékařka Jana Hrabalová z Březolup, která ve své ordinaci doposud neřešila žádný případ pacienta s podezřením na vypití závadného alkoholu.

Pro lidi slouží i konzultační středisko, které zřídilo vedení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. „Pokud lidé mají podezření, že požili jedovatý alkohol, mohou využít telefonní linky 577 552 287. Další informace o metylalkoholu nabízí také naše internetové stránky a rovněž web Krajské hygienické stanice se sídlem ve Zlíně," připomněla mluvčí krajské nemocnice ve Zlíně Karla Havlíková. Hygienici v Uherském Hradišti dál provádějí kontroly náleven a restauračních zařízení v regionu. Od minulého pátku zkontrolovali celkem 129 provozoven. „Prozatím jsme žádný závadný alkohol neobjevili. K rozboru jsme ale poslali tři vzorky z lahví, u kterých jsme měli podezření, že mají falešný kolek," sdělil uherskohradišťský hygienik Miroslav Jaroš. Pančovaným alkoholem se v kraji otrávilo už šestnáct lidí. Tři z nich na následky otravy zemřeli, třináct osob leží ve zlínské nemocnici.

Související článek: Strach v domácnostech. Lidé odevzdávají alkohol policii