Jejich dosavadní přístup k jeho nemoci byl podle Mimránka doposud neprofesionální a liknavý. Výsledkem je skutečnost, že Mimránek skončil na dlažbě a na měsíc mu musí stačit zhruba 4 tisíce korun nemocenské.

„Moje problémy začaly zhruba před půldruhým rokem. Začal jsem trpět závratěmi, které zesílily natolik, že během krátké chvíle upadám do krátkého bezvědomí. K těmto stavům nedochází jen při chůzi, ale zejména při sezení. Vystřídal jsem řadu zaměstnání, kvůli nemoci jsem o práci ale přišel. Kdo by také zaměstnal člověka, který má zakázaný záklon, předklon a podobné úkony?“ postěžoval si Mimránek. Lékařům vytýká hlavně nesprávné léčebné postupy.

Chcete vyjádřit svůj názor? Hlasujte v anketě vpravo nebo se zapojte do diskuze pod článekem.

„Obvodní lékařka, ke které jsem docházel, nedokázala odhalit původ mých komplikací a prakticky mě neléčila. Na mé upozornění a návrhy na léčbu páteře nebrala ohled. Nechala mi vyšetřit srdce a jako jedinou účinnou léčbu mi doporučila změnu zaměstnání. Poslechl jsem ji, ale problémy neustaly,“ řekl pacient, který po neúspěšné léčbě kontaktoval jiného lékaře.

V současné době je v péči obvodního lékaře Josefa Mezulianika. Ten Mimránkovi potvrdil, že jeho obtíže s největší pravděpodobností souvisí s páteří. Jeho podezření potvrdilo i vyšetření za pomoci magnetické rezonance. „Zdravotní stav pana Mimránka v nejbližších dnech posoudí lékařská komise,“ poznamenal Mezulianik.

Lékařka Hana Vávrová ale trvá na tom, že její léčebný postup byl správný. „Podrobnosti o stavu tohoto pacienta jsou lékařským tajemstvím, proto je nemohu sdělovat. Mohu jen uvést, že pan Mimránek absolvoval lékařskou revizi a že si za svými postupy vůči tomuto člověku stojím,“ poznamenala doktorka Vávrová.

Z informací ředitele Úřadu práce v Uherském Hradišti Richarda Janíčka vyplývá, že v případě zaměstnání nemocných lidí mohou firmy dosáhnout na finanční zvýhodnění. „Pokud zájemce o práci má průkaz zdravotně postiženého, pak mu nabídneme práci v chráněné dílně nebo firmě, která takto nemocné dokáže zaměstnat. Podobně postupujeme i u osob, které průkaz nemají, ale disponují například lékařskou zprávou či jiným potvrzením,“ sdělil Richard Janíček.

To, zda v případě Mimránka došlo ze strany lékařů k pochybení, by měla osvětlit lékařská komise. Případ bude Slovácký deník i nadále sledovat. Foto: Oleg Kapinus