„Ten v první desetiminutovce zapěl pásmo ženských písní o chlapech nehodných a ještě horších s názvem Aj ti chlapci, ale i sedlckou z Korytné Šustne lístek, šustne. Závěr dvouhodinového Medového zpívání patřil druhé desetiminutovce pražské Rosénky, v níž soubor představil interaktivní vzdělávací příběh o zpracování nachově modrých švestek, který nesl název slivfonická báseň Má chlast,“ přiblížil stručně vystoupení folklorního souboru Rosénka ostřílený moderátor Medového zpívání Petr Ondruch, člen kudlovického mužského sboru. Byl hrdý na svoji vnučku Kláru Ondruchovou, která je členkou Rosénky.

Maxijedlík Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky otevírá na gastrofestivalu v Kunovicích na Uherskohradišťsku plechovku obsahující "nejsmradlavější" jídlo světa - švédskou rybí pochoutku surströmming; neděle 9. srpna 2020
Maxijedlík spořádal v Kunovicích „nejsmradlavější" rybu na světě

„Ač dlouho zpíváme a známe hodně písniček o víně, ženách, lásce, vojně či koních, o medu a včelách tady za těch 14 roků nezazněla ani jedna písnička. Znám sice jednu písničku, v níž se zpívá, že letěl, letěl roj, ale jaký roj to byl, zůstane posluchači utajeno,“ poznamenal Petr Ondruch. S pousmáním dodal, že k 15. jubileu by měla alespoň jedna písnička o včelách a medu zaznít, i kdyby si ji kudlovičtí pěvci měli sami složit.

Primáš babické cimbálovky Stanislav Gabriel mladší věří, že v podzimních měsících se snad, nebude-li opět řádit covid, uskuteční koncert v podání kudlovického ženského a mužského sboru O lidské duši, který byl plánovaný na 13. a 14. března.

„Ten v listopadu loňského roku byl zrušen kvůli úmrtí kudlovické houslistky a zpěvačky Jitky Šuranské, držitelky tří Cen Anděl, která se na přípravě koncertu významně podílela. Březnové koncerty zhatila koronakrize,“ řekl smutně Stanislav Gabriel, jehož cimbálovka před 14 lety doprovázela zpěváky a zpěvačky při Medovém zpívání a před dvěma roky si to zopakovala.

Mýtinkafest v Babicích 2020
Lidé v Babicích si užívali Mýtinkafestu. Podívejte se

Ani na chuťové pohárky návštěvníků a účinkujících nebylo zapomenuto. Ačkoliv ani letos písničky o medu na akci pořádané mužským pěveckým sborem z Kudlovic nezazněly, sladký produkt včelích dělnic mohli návštěvníci ochutnat v různých podobách. Třeba jako med, medovinu nebo medový perník.