Do tamního koupaliště, naplněného pitnou vodou, hupnou úderem 14. hodiny zkušení otužilečtí nadšenci, kteří mají silnou vůli a zvolili si bizarní zábavu, plavání v téměř ledové vodě.

Iniciátor předloňského nultého a loňského 1. ročníku otužilecké rozplavby na Živé vodě v Modré, Radomír Válek, bývalý ředitel ZŠ Velehrad, tělocvikář a sportovec tělem i duší, který se plavání ve studené vodě věnuje už 17 let, ale nedoporučuje nezkušeným lidem, aby se v neděli odpoledne chtěli stát na Živé vodě hrdiny.

„Pokud jste nezačali s postupným otužováním už v létě, kdy je voda v přírodě přece jen o poznání přívětivější, nesnažte se v neděli konkurovat profesionálním otužilcům,“ zdvíhá varovně prst Radomír Válek. Jedním dechem ale připomenul výhody, které pravidelné otužování přináší.

Součástí akce na Živé vodě bude ochutnávka vody z chřibských studánek, ale také zajímavé povídání o nich. Zda se Otužilecké rozplavby zúčastní devětašedesátiletý František Holek z Veselí nad Moravou, který se zimnímu plavání věnuje 33 let, to pořadatelé nepotvrdili, ani nevyvrátili.