Počet úmrtí s podezřením na otravu přitom ve městě v posledních týdnech raketově roste. Ježci, ptáci, kočky i psy se tak stávají oběťmi zatím neznámého pachatele.

„Bydlím v paneláku ve vlastním bytě, kde jsou důchodci, a starý domovní řád v něm zakazuje chovat psa nebo jakékoliv jiné zvíře, což je ale v rozporu s občanským zákoníkem. Pořídila jsem si tedy fenku a od chvíle, kdy jsem s ní párkrát byla venku a hráli jsme si za bytovkou, se tam začaly objevovat podezřelé kolečka knedlíků,“ popsala Eva Jarolímová své první setkání s podivně pohozeným kusem jídla.

Přestože už od začátku volné ležící kusy potravin vyhazuje, situace s návnadami se nezlepšuje, právě naopak. „Od té doby jsem už našla zákusky, maso s hřebíky či bílý prášek rozsypaný po trávě, a to nejenom za bytem, ale i na předním parkovišti, kde ke konci prázdnin leželi také dva mrtví ježci,“ kroutila hlavou.

Otrávená kočka se pak měla objevit i v místní části Vrbičky. Podezření Evy Jarolímové navíc potvrzuje i místní veterinářka Zuzana Zochorová. „V jednom nedávném případě pitva naznačila, že by kočka mohla být otrávená klasickým jedem na krysy. Zatím jsem však pitvala pouze dvě podezřele uhynulá zvířata a nikam jsem výsledky neposílala, takže potvrzené nic nemám. Majitelé svých mazlíčků by však měli být na procházkách raději ve střehu,“ upozornila.

A nejenom milovníci zvířat. V dané lokalitě si také často hrají děti. Vzít do ruky otrávenou návnadu či olíznout si prsty po pádu do podezřele posypané trávy pak může mít katastrofální následky. Informace o návnadách se proto dostaly až na stůl starosty Bojkovic Petra Viceníka. Ten však, stejně jako nikdo jiný, policii nekontaktoval. „Město dostalo informaci o možném výskytu otrávených návnad teprve minulý týden. Konkrétně o žádném případu však nevíme, i tak jsme majitele domácích mazlíčků na tento jev upozornili,“ řekl Petr Viceník.

Doposud se přitom nic podobného v Bojkovicích nestalo. „Rád konkrétní případ sám nahlásím na policii, ale musí mi to majitel postiženého zvířete sdělit včas tak, aby vše mohlo být zdokumentováno,“ dodal.