„Do čtrnácti otevřených sklepů ve Vinařské ulici vyrazilo od 15. hodiny třetího sobotního odpoledne do 22 hodin příjemného večera tisíc vášnivých konzumentů vína. Zaznamenali jsme rekordní počet návštěvníků v dosavadních čtyřech ročnících polešovických Otevřených sklepů,“ informoval místostarosta městysu Stanislav Uhlíř, komisař na trase mezi sklepy ve Vinařské ulici.

Teplé letní počasí vybízelo vínomilce k sezení a ochutnávání z širokého spektra odrůd i jakostních přívlastků u stolů venku před sklípky. Pochvalovali si, že polešovičtí vinaři se nebojí jít s vínem na ulici. Některé jejich vzorky by jistě oslovily i znalce světových vín. Ve Vinařské ulici bylo pro návštěvníky také něco k zakousnutí. Někteří se s radostí zaposlouchali do tónů cimbálových muzik Včelaran a Špica.

Kulturní dům v Babicích byl v sobotu dopoledne plný krojových skvostů i lidí.
Babická burza krojů a jejich součástí překvapila svou nabídkou

„Na přání vyznavačů vinných moků jsme v roce 2018 založili novou tradici s názvem Otevřené sklepy, po níž byla velká poptávka. Zkušenosti jsme měli s akcí u nás v městyse pořádanou, a to s TOP Vínem Slovácka, při niž bývaly sice sklepy otevřené, ale jen menšímu počtu návštěvníků. Lidé si žádali samostatný Den polešovického vína, takže jsme se do toho pustili,“ pochlubil se Michal Zapletal, starosta městyse a vinař v jedné osobě.

Podle slov polešovických vinařů se starosta zasadil o to, aby dveře tamních vinných sklepů byly otevřeny veřejnosti dokořán v jiném termínu, než jen v čase TOP Vína Slovácka. A v sobotu už tu byl 4. ročník Otevřených sklepů, v jehož průběhu si mohli vínomilci připít na zdraví polešovickým vínem, zazpívat slovácké a lidové písničky a pobesedovat se sklepmistry o procesu výroby vína.