Návštěvníci se můžou těšit na oblíbený Fleret, Argemu, Děda Mládek Ilegal Band, metalové Dymytry nebo třeba na Veselou trojku Pavla Kršky. Organizaci hudebních kapel si vzal pod křídla Jindra Hráček zpěvák a baskytarista seskupení Free Fall Band s.r.o, kteří vystoupí na srazu druhý den. „Muzice se věnuji aktivně už přes dvacet let, mám odježděno spoustu koncertů a s kapelou jsme vydali pět CD," krátce se představil muž, který žije v Ostrožské Nové Vsi.

Jak vidíte celou akci, co se týče hudební produkce? Bude to jedna z největších přehlídek kapel na okrese?

Je důležité si říct, že je to v první řadě sraz Lhot a ne festival jako takový. Nicméně hudební program v něm hraje velkou roli a to hned celé čtyři dny. V tento okamžik je těžké říct, jestli půjde o největší akci na okrese. Určitě víme, že bude největší, co kdy v Ostrožské Lhotě byla. A to nám stačí.

Podle čeho jste na sraz vybíral kapely?

Co se týká žánrů jednotlivých interpretů, tak ten byl v podstatě dán zaměřením akce.

Prvním a hlavním kritériem pro výběr byla pohoda. Prostě pohodové kapely, u kterých si člověk odpočine a pobaví se. V okamžiku kdy jsem organizaci akce přebíral, měli kluci, kteří sraz organizují, už něco málo domluveno. Zbytek jsem dal dohromady. Všechny kapely znám a vím, že poslouchat je naživo bude pro všechny zážitek a pro náš účel přínos.

S jakým časovým předstihem probíhala jednání? Byla složitá?

Přípravy na akci takového rozsahu začínají minimálně rok dopředu. Je potřeba

zajistit a domluvit spoustu věcí a všechno musí být na dvě stě procent. Nic se nesmí podcenit, člověk musí být připravený téměř na vše. Bohužel ani to někdy nestačí a může se stát nějaká naprosto banální věc, která by v životě nikoho nenapadla a ohrozí vystoupení nějaké kapely. Ale tyto situace jsou naštěstí výjimečné. Doufejme, že se nám vyhnou.

Musel jste řešit nějaké neobvyklé požadavky kapel?

Když už řešíš několikátou akci, tak ti žádná věc nepřijde neobvyklá. U většiny jsou požadavky jako šatna, nějaké to pivo a koruna stejné. U větších kapel jsou třeba již podrobnější jídelníčky, konkrétní pitný režim nebo šatna se správnou teplotou a vybavením na správném místě. Náš případ to ale naštěstí nebyl – takže nic neobvyklého.

„Vždycky je radost se dívat na stovky lidí pod pódiem. Doufám, že ve Lhotě jich budou tisíce."

Na koho byste speciálně pozval fanoušky?

Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický rockový festival, tak nejde říct jenom jedna kapela. V tom žánrovém rozsahu si každý najde svoje. Věřím, že si to také patřičně užije.

Tak jinak. Která kapela bude podle vás pro diváky největší tahák?

Můžu namátkou zmínit třeba ABBA Rock Show, kteří nás příjemně vrátí o nějaký ten rok nazpět. Dymytry, kteří chystají na sraz speciální vystoupení nebo kapela NIL, ve které zpívá jedna z nejlepších českých zpěvaček Hana Kosnovská. A tak bych mohl pokračovat. Pro mě jsou všechny kapely taháky. Proto tam taky jsou.

Jindra Hráček, zpěvák a baskytarista seskupení Free Fall Band s.r.o.Hlásily se některé kapely i samy nebo naopak odřekla některá účast?

V podstatě většinu kapel jsme si zařídili my. Tuším, že snad z pěti kapel se ozvaly samy.

Přece je to jen pro každého příležitost si zahrát a ukázat se. Bohužel ale nešlo vyhovět všem. Muselo se chtě nechtě i přihlédnout na kvalitu. Je potřeba zachovat určitou laťku.

Muselo se licitovat o ceně vystoupení, nebo je pevně daná?

Cena je většinou daná. Hlavně u větších kapel. V některých případech, hlavně u menších kapel se to trochu doladilo. Jinak žádná velká smlouvání neproběhla. Když to vezmu zpětně, tak vše probíhalo bez problémů.

Můžete prozradit rozpočet, který jste měl k dispozici?

Co se týče rozpočtu, tak jsem dostal k dispozici určitý balík peněz, ale jsou to peníze organizátorů, tak bych si tu informaci raději nechal pro sebe. Můžeme ale říct, že rozpočet byl dvakrát větší, než se předpokládalo.

Pokud byste měl neomezené možnosti, která kapela z Česka by na srazu vystupovala?

Přes dvacet let, co jezdím po festivalech a klubech, jsem slyšel spoustu výborných kapel, které bohužel moc lidí nezná. A to je škoda, protože rozhodně mají co říct.

Takže určitě některé z nich a nebyla by to rozhodně jenom jedna. Konkrétně třeba Morava a Slovácko je hodně specifická oblast, kde hned po folkloru vládnou taneční zábavy. Není se čemu divit, že hudební přehled začíná u Pohody od Kabátů a Svařáku od kapely Harlej. Ti šťastnější mají za sebou koncert nějakého známějšího seskupení. Prostě smutný obraz toho, jak se lidi spokojí s málem a ve většině případů muzikou nevalné kvality.

Dá se odhadnout, jakou čekáte návštěvnost?

Podle hlavních organizátorů, kteří na srazy pravidelně jezdí, tak přijede hodně lidí. Je to přece jenom celorepubliková akce. Když k tomu připočteme fakta, jako to, že Ostrožská Lhota je největší z českých Lhot a její poloha je kousek od slovenských hranic, máme se na co těšit. Vždycky je radost se dívat na stovky a ve Lhotě doufám, že budou pod pódiem tisíce lidí. 

Máte z něčeho obavy?

Největší obavu mám samozřejmě z počasí. To bohužel neovlivním, doufám, že nám vyjde dle objednávky. Každopádně i pro tento případ jsme v rámci možností připraveni. Počítáme ale se sluníčkem. Dá se říct, že pokud nebudou padat trakaře, tak se bude hrát.

S čím budete po srazu spokojený?

S tím, že všechno vyšlo tak jak mělo a všichni byli spokojení. A třeba bude i důvod něco podobného zopakovat.