Zájem lidí o památku z osmnáctého století potvrdila i anketa Slováckého deníku. „Kaplička mi chybí. Nebyla to jen dominanta obce, ale i významný orientační bod,“ míní Bohumil Kupec z Ostrožské Nové Vsi.

Zvonička byla symbolem i pro novoveského kronikáře Miroslava Pavlase. „Po kostelu byla kaplička nejunikátnější stavbou obce nejen hodnotou, ale i konstrukcí. Chceme ji stihnout postavit v příštím roce, kdy oslavíme sedmisté padesáté výročí založení Nové Vsi,“ objasnil „zápal“ lidí Pavlas.

Složitý bude výběr místa vzniku a vzhled nové zvoničky. „Se správou silnic projednáme, jestli ji postavíme na původní ploše, nebo dál od vozovky. S vizáží poradí odborníci a památkáři,“ upřesnil starosta obce Stanislav Tureček s tím, že v projektu výstavby se určitě objeví kříž se zvonem, který je spolu s několika cihlemi jediným pozůstatkem stavby.

Zkázu novoveské pamětihodnosti starosta Tureček s nadsázkou připisuje i své nepřítomnosti v obci.

„Pokaždé, když odjedu, se něco stane. V době nárazu nákladního vozu do kapličky jsem byl v Praze. Loni jsem byl na horách a v obci se vyboural kamion s naftou,“ podotkl starosta.

Do budoucna by se centru obce měly nehody vyhnout. Napomůže tomu odbočovací pruh, který vznikne koncem příštího roku.