Proti řádění vandalů v Ostrožské Lhotě bojují představitelé obce i strážci zákona. Několik ničitelů bylo odhaleno

„Čin mladíka, který poškodil sochu mírně omlouvá fakt, že se u ní chtěl nechat vyfotografovat. Ve chvíli, kdy na ni kvůli pořízení snímku vylezl a zachytil se za ruku světce, část sochy mu zůstala v ruce. Škodu za pětadvacet tisíc korun však bude muset uhradit,“ poznamenal starosta Ostrožské Lhoty Antonín Jelének.

Méně štěstí už ale měli výrostci, kteří v blízkosti zdravotního střediska rozbíjeli skleněné láhve.

„Podařilo se nám zjistit jejich jména a požádali je o vysvětlení. Zároveň jsme se s nimi domluvili, že v budoucnu pro obec vykonají pomocné úklidové práce, například odklízení sněhu nebo nepořádku v ulicích a na veřejných prostranstvích,“ sdělil starosta. Dopadení několika jednotlivců ale radním nestačí a v prevenci proti vandalům nehodlají rezignovat.

„Starosta obce požádal o zesílení policejních hlídek, které budou do Ostrožské Lhoty zajíždět,“ připomněl další z kroků zástupců obce mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Uherském Hradišti Jaroslav Krejčíř. Důvodem k takovému kroku je i to, že se vandalské činy v poslední době v Ostrožské Lhotě rozrostly nebývalou měrou. Několik dnů po poškození kamenného světce si neznámý vandal vyhlédl rozestavěné dětské hřiště a z některých prvků odstranil spojovací čepy. Památkáři tvrdí, že útoky vandalů končící podobnými škodami jako například v případě poškození sochy sv. Jana Nepomuckého jsou na Hradišťsku spíše výjimkou.

Přečtěte si také:

Sochu svatého zničil sedmnáctiletý mladík

V Ostrožské Lhotě stále řádí vandalové

V Ostrožské Lhotě řádí vandal, zničil už lavičky i sochu

Lhotské hřiště se stalo cílem vandala