Nádherné počasí a vstup zdarma přilákalo do lhotského sportovního areálu už dlouho nevídanou návštěvu.

„Pokud budeme počítat na jednu lavičku čtyři lidi, tak jsme měli připraveno 1342 míst k sedění. Některé lavičky zůstaly volné, ale na druhou stranu zase hodně lidí stálo,“ okomentoval parádní diváckou kulisu jeden z organizátorů Vít Lopata.

Všechno vypuklo těsně po sedmé hodině podvečerní, v úvodu všechny přivítal starosta Lhoty Roman Tuháček.

Zábava s muzikou bavila

Po krátkém proslovu následovalo přesně osmdesátiminutové vystoupení souboru Ondráš. Publikum bylo vystoupením nadšené, atmosféru si pochvalovala také mluvčí souboru Monika Zemanová.

„Jsme rádi, že jsme mohli v Ostrožské Lhotě vystoupit, moc se nám tady líbilo. Do Zlínského kraje se vždycky rádi vracíme, jelikož odsud pochází hned několik členů našeho souboru. Divákům jsme představili tanečně-hudební pořad celého souboru s názvem Ondrášovské putování, ve kterém jsme předvedli taneční a hudební čísla napříč etnografickými regiony Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Vrcholem bylo taneční číslo Myjavské laškování, jehož choreografii vytvořil Jan Kysučan, vedoucí taneční složky a zároveň rodák z Uherského Hradiště,“ prozradila mluvčí.

Vystoupení se líbilo také šéfovi mužského pěveckého sboru Petru Radochovi.

„Jsem na vystoupení Ondráše už asi popáté, pokaždé na jiném pásmu. Byl to průřez folklórem napříč bývalým Československem. Bylo to nádherné profesionální vystoupení.“

Podobně mluvila také Eva Zajícová, která zpívá v ženském souboru Tetky.

„Bylo to moc pěkné. Zavzpomínala jsem si na mladé roky, když jsme také tancovali, ale bylo to bez těch přehazovaček,“ upozornila s úsměvem.Vystoupení souboru se zhruba dvanácti stovkám diváků líbilo. Na závěr si vzal znovu slovo starosta Roman Tuháček.

„Bylo nám ctí přivítat v naší obci tak významný soubor. Bylo vidět, s jakým obrovským nasazením šli do vystoupení. Věřím, že se to všem líbilo.“

V pátek pokračovaly oslavy vystoupením místních a okolních folklórních souborů.Sobota patřila na hřišti SK dětem. K vidění byla ukázka zásahu hasičů, vystoupení skupiny historického šermu Memento Mori nebo ukázka kynologů.

Šéfredaktor Slováckého deníku Pavel Bohun
Dík organizátorům Filmovky za to, že se nezalekli covidu

Ocenění Lhoťané a mše svatá

V nedělním dopoledni proběhla mše svatá a na slavnostní schůzi byli ocenění vybraní Lhoťané. Schůze se také zúčastnil senátor Josef Bazal, který předal lhotskému starostovi pamětní list. Na schůzi byla přítomně i Mari Vaňková, která je nejstarší občanka Ostrožské Lhoty.

Letos dovršila 94 let.Odpoledne šel slavnostní průvod všech místních složek od obecního úřadu na hřiště SK, kde bylo otevřeno zrekonstruované pódium.

Nedělní odpoledne patřilo ve Lhotě dechovce. Na hřišti se křtila kniha - Antonína Bartoše - Když Lhota žila dechovkou. K tanci a poslechu hrála dechová hudba Boršičanka pod vedením kapelníka Antonína Koníčka.