Více než hodinové vystoupení však absolvoval v sedě, protože má za sebou několik operací komplikované zlomeniny kotníku a další jej ještě čeká.

„Nevěřili byste, jak mě ten kotník bolí, i když sedím. Tento koncert je proto součástí Richard Müller Invalid tour 2024,“ vysvětloval zpěvák v úvodu se svým typickým humorem.

Pivní peloton Giro de Pivko slavil půl století existence. Legendární Jaroslav Hutka zpíval v Hradišti na náměstí Giromanům. Pak si pro něj přišli dva esenbáci
Pivní peloton Giro de Pivko na Slovácku. Nechyběla ani imitace Zemana

Během jeho 70minutového bloku zazněla celá řada jeho hitů. Mimo jiné také píseň Nahý 2, reminiscence na Müllerovo vystoupení v Adamově rouše v hudebním klubu Golem ve Zlíně v roce 2000.

„Když jsem tuto píseň před lety napsal, a pak si ji znova přečetl, tak jsem si řekl, tak toto ne, chlapče, toto nebudeš nikdy ani zpívat, ani nahrávat, toto je až příliš velký duševní striptýz. Pak jsem se ale dozvěděl, že někdo moudrý řekl, že věkem neroste talent, ale charakter. A protože si myslím, že tomu tak opravdu je, tak tuto skladbu můžu s klidným svědomím zpívat dnes i kdykoliv předtím,“ řekl Richard Müller na OstrohFestu.

Pochlubil se také, že v písni L. A. z alba s názvem 33, se mu podařil téměř absolutní rým.

„Na bulváru Hollywood můžeš přijít o holý úd.“

Skladbu pak následně zazpíval. Publikum si mimo jiné užívalo Richarda Müllera a jeho kapely ve skvělé formě a dočkalo se hitů, jako Nebude to také lahké drahá, Milovanie v daždi, Cigaretka na dva tahy, Kníže Rohan, Po schodoch i Štěstí je krásná věc.

Před slovenským bardem vystoupili na OstrohFestu ještě VOXEL a Michal Hrůza. Festival vyvrcholil koncertem kapely Argema.