Přes opakované upozorňování totiž neustává příval stížností na městskou policii vůči nezodpovědným majitelům psů. Nejhorší situace je u tamních cyklostezek a na železné lávce přes řeku Moravu.

„Každý pejskař si má možnost na městském úřadě vyzvednou jakékoliv množství sáčků, které mu v uklízení po vyvenčení mazlíčka pomohou. Je faktem, že nemáme po městě rozmístěné stojany se sáčky. Zatím totiž není vytipována lokalita, kde by se pejskaři nejčastěji procházeli a umístění stojanů by tam bylo tím pádem nejlepší,“ sdělil starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Petřík.

A právě na chybějící stojany se sáčky pro psí exkrementy v Uherském Ostrohu mnozí poukazují.

„To je opravdu problém. Mít k dispozici dostatek sáčků ve stojanech, by situaci se psími hovínky v ulicích města značně vylepšilo,“ naznačil Ostrožan Simon Maňák.

Za pravdu mu dává také Lubomír Bělík, jenž sice pochází z Dubňan, ale v Ostrohu má domek.

Podle městské úřadu a jím stanovené vyhlášky musí mít majitelé psů v Uherském Ostrohu svého mazlíčka také označeného známkou, za což hrozí pokuta až deset tisíc korun.

Stejně vysoká pokuta hrozí pak za neuklízení exkrementů, kdy při opakovaném porušení se může vyšplhat penalizace až na padesát tisíc korun.

Cestou stojanů se sáčky na exkrementy zvířat, jdou v Uherském Hradišti, kde se dlouhodobě snaží jejich počet navyšovat.

„Město se soustředí na zkvalitnění služeb pro majitele psů, v uplynulých týdnech nechalo na různá místa umístit deset stojanů s papírovými sáčky na psí exkrementy. Ti, kterým papírové sáčky nevyhovují, si mohou na pokladně města vyzvednout igelitové,“ řekl před časem Deníku mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Navíc město Uherské Hradiště zhruba před rokem otevřelo nové oplocené psí hřiště v lokalitě sídliště Mojmír v ulici Revoluční.

„Majitelé psů tím získali nejen prostor, kde se mohou psi pohybovat bez vodítka, ale své miláčky tam mohou také cvičit a setkávat se ostatními,“ uvedl mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.