Úkolem žáků letos bylo vytvořit srdce a někomu nebo něčemu jej věnovat, proto osmáci vymysleli hlavolam ukrývající srdce a sepsali Poselství lidstvu.

S prvotními impulsy přišli osmáci Martin Strieženec a Alžběta Urbancová, která vytvořila k jejich hlavolamu zmiňované poselství, které přednesla v Poslanecké sněmovně, kde si žáci ocenění přebrali.

Do Prahy jich vyjelo všech deset, protože se na projektu podíleli všichni pod vedením pedagožky Ivany Tálské.

Do hlavního města přivezli také jeden ze svých výtvorů. "Hlavním" adresátem byli ale pořadatelé Run peace, který přes Českou republiku proběhl v neděli 10. června. Na naše území vstupovali běžci právě přes Březovou.

"Od hranic až do středu obce s nimi běžel i náš starosta a naši osmáci," prozradil ředitel Základní škola Březová Zdeněk Zimčík.

Dodal, že najít adresáta srdce se stalo úlohou nelehkou, neboť žáci zjistili, že by ho chtěli darovat všemu a všem.

"Uvědomili si, že oni sami jsou těmi, kdo srdce potřebují, aby mohli konat tak, jak se na člověka sluší a patří. Tento odkaz chtěli předat dál," doplnil Zdeněk Zimčík.

Cílem soutěže Srdce s láskou darované je podle pořádající agentury podpora tradičních lidských hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta a podpora týmové práce a rozvoj tvůrčích dovedností dětí.

Fo aktuálního ročníku se zapojilo více než 200 škol z celé republiky. 

 Z Kunovic si do luhačovických lázní si odskočily potěšit milovníky folkloru tři dětské soubory.
Dětské folklorní soubory roztančily Lázeňské náměstí v Luhačovicích