Lidí, kterým záleží nejen na tom, aby byl jejich domov šťastný a krásný, ale aby se z něj současně nevytrácel pulz historických souvislostí. Díky starostovi obce Aleši Richtrovi a obecnímu zastupitelstvu se zachovat tuto kontinuitu daří.

Oslavy měly trvat tři dny. Přišel covid

O loňské třetí červnové sobotě slavili v Huštěnovicích 800 let od první písemné zmínky v listinných zápisech o obci. Protože osm set let je pořádný kus historie, měli Huštěnovičtí v plánu uspořádat třídenní oslavy, které by si takové jubileum zasloužilo.

„Žel, události spojené s virovou pandemií a vydaná vládní opatření nám plány trochu překazily. V obřadní síni jsme se mohli se svými hosty společně zastavit a vzdát úctu všem těm, kteří se o rozkvět Huštěnovic zasloužili,“ zavzpomínal na krátkou oslavu jubilea Aleš Richtr, muž na postu starosty Huštěnovic.

Odstraňování škod po povodni na řece Moravě.
Začali odstraňovat škody po loňské povodni na řece Moravě

U příležitosti zmíněného výročí byla představena zbrusu nová kniha o 273 stranách a s 603 stovkami fotografií, nesoucí název Huštěnovice v osmi staletích. Autory díla byla dlouholetá huštěnovická kronikářka Alena Bazalová s tamním historikem Jakubem Veselým.

Před budovou radnice byla pak odhalena bývalým hejtmanem Jiřím Čunkem a huštěnovickým starostou pamětní deska, kterou vytvořil napajedelský kameník Roman Oharek.

Investice pandemie nezastavila

„Přestože loňský rok nebyl kvůli covidu radostný, podařilo se nám zrealizovat několik prospěšných investičních akcí. V kulturním domě jsme dokončili rekonstrukci prostor po bývalé pražírně kávy, kde jsme vybudovali šatnu, sociální zařízení, sklad cvičebních pomůcek pro základní a mateřskou školu, místnost pro ping-pong a skladiště pro uložení pódia, židlí a stolů,“ vypočítává starosta.

Jedním dechem dodá, že náklady významných akcí přišly na 10 a půl milionu korun.

Volební výsledky za okres Uherské Hradiště
SPOLU vyhrálo i na Slovácku. Pod čarou ponoru skončily ČSSD a KSČM

„V letošním roce probíhá rekonstrukce kotelny mateřské školy, na kterou jsme dostali dotaci. Podařilo se nám získat finanční podporu i na pumptrackovou dráhu, s jejíž realizací začneme v letošním roce. Na dotaci jsme dosáhli u rekonstrukce ulic Dvořiště a Ke Družstvu, které budou realizovány na jaře v příštím roce,“ říká spokojeně Aleš Richtr.

Radost má starosta z toho, že v obci působí v současné době aktivně několik spolků TJ Sokol, Český zahrádkářský svaz, Český červený kříž, folklorní soubor Marenka a Muzejní spolek. Všechny spolky jsou podle něj velmi aktivní a stejně dobré.