„Z mého pohledu velká spokojenost z výsledkem prvního kola prezidentské volby. V kole druhém se pojede prakticky od nuly a je důležité, aby všichni lidé k volbám přišli. Svoji preferenci bychom měli vyjádřit stejně jako v kole prvním. Jak už jsem prezentoval na sociálních sítích před prvním kolem, i ve druhém kole budu volit Petra Pavla,“ prozradil starosta Uherského Hradiště a poslanec Poslanecké sněmovny Stanislav Blaha (ODS).

Stanislav BlahaStanislav BlahaZdroj: se svolením politikaPro poslance ze Suché Loze Petra Gazdíka (STAN) je překvapením, že Andrej Babiš dostal tolik hlasů v obcích na Slovácku. „Můj kandidát je Petr Pavel a překvapilo mě, že voliči dali tak velkou podporu stranickému kandidátovi Andreji Babišovi, zatímco občanský kandidát Petr Pavel byl v našem regionu až druhý,“ řekl Petr Gazdík.

Petr GazdíkPetr GazdíkZdroj: se svolením politikaTaké senátor ze Starého Města Josef Bazala (KDU-ČSL) chce ve druhém kole volit generála Petra Pavla.

„Je velice dobře, že ta voličská účast byla tak masivní a to že vyhrál Petr Pavel mě také těší, přestože já jsem v prvním kole volil Pavla Fišera,“ přiznal se senátor.

Josef BazalaJosef BazalaZdroj: se svolením politikaPodle očekávání uherskobrodského senátora Patrika Kunčara (KDU-ČSL) dopadly výsledky prvního kola prezidentské volby.

„Jen mě překvapil propad Danuše Nerudové a myslel jsem si že bude mít víc hlasů také Pavel Fišer. Vítězství Andreje Babiše ve většině měst a vesnic na Slovácku je pro mě zklamáním. Volit ve druhém kole budu Petra Pavla,“ nechal se slyšet Patrik Kunčar.

Josef BazalaJosef BazalaZdroj: se svolením politika