„Každý rok na Vánoce, ale také na Silvestra děláme vyjížďky na nějaký kopec, který pak po různých stezkách nebo třeba jen přes pole sjíždíme. Větší sranda to ale je, když mrzne a napadne sníh. Víc než jezdíme se pak smějeme, jak kdo padá,“ popsal cyklistické pojetí konce roku uherskohradišťský sjezdař Radim Nečas.

Osvědčeným tahákem zůstávají i letos výšlapy do přírody. Lidé na Slovácku plánují výlety do výšin Chřibů, Karpat nebo jen tak do lesa.

„Nabalíme jídlo, čaj a samozřejmě slivovičku a vyrazíme do Osvětiman, odkud půjdeme na Smraďavku. Když nám nohy dovolí, zkusíme to až na Velehrad. To pak ale večer místo bouřlivých oslav lehneme do postele,“ zmínil Karel Smetana z Uherského Hradiště.

Někteří zdatnější turisté zůstávají na Silvestra doma. „Po horách lezu celý rok, tak aspoň poslední den v roce zůstanu doma a polezu místo na kopce na nervy rodině,“ prozradil s úsměvem Tomáš Kalmus z Uherského Brodu.

To jiným možná „polezou na nervy“ hosté v nočních podnicích. Řadu barmanů a servírek totiž čeká náročná směna. „Pracuji ve vinárně a na Silvestra tam budu už třetí rok za sebou. Končívám kolem páté šesté ráno. Bývají tam ale kamarádi, takže to není tak hrozné. Naopak, jsem v práci docela ráda, protože mi aspoň není na druhý den špatně,“ poznamenala Alexandra Kučerová z Uherského Hradiště.