Po listopadové revoluci v roce 1989 byl totiž zpochybněn význam a účel tehdy již rozestavěné budovy, a její kostra tak byla ponechána nejasnému osudu. Ačkoliv se ji město snažilo odprodat již v roce 1990, žádný investor tehdy neuhradil požadovanou částku. V roce 2006 byl zpracován plán na přestavbu areálu na ulici 28. října pro potřeby sociálního bydlení. Ten byl však pro svoji neefektivnost smeten ze stolu, a přestože se v roce 2007 budova prodala italskému podnikateli Alessandro Alagiovi, jeho plány na výstavby dvou bytových domů nevyšly.

Poslední zprávy ze září minulého roku však přinesly vlnu optimismu. Uherské Hradiště totiž zveřejnilo zprávu, že pro OSDAM našlo nového investora. „Konečně se nám podařilo najít seriózního zájemce a s jasným záměrem jej spojit s původními majiteli. Hradiště samozřejmě bude připraveno spolupracovat, aby šlo vše co nejrychleji a konečně jsme se mohli zbavit tohoto obrovského problému," prohlásil v září 2015 hradišťský starosta Stanislav Blaha. A že nezůstalo pouze u planých slov, se mohou přesvědčit všichni, jejichž kroky je zavedou na ulici 28. října. Na budovu totiž v pondělí 30. ledna nastoupily demoliční čety, aby po nich na konci týdne zůstaly jen hromady stavební suti.

„Poté, co jsme srovnali budovu se zemí, použijeme stavební suť na vyrovnání terénu a místo zase na pár let opustíme, abychom zde posléze postavili bytové domy. Počítáme totiž s tím, že zpracování projektové dokumentace a vyřízení stavebního povolení bude trvat zhruba dva až tři roky," řekl za developerskou společnost Investostav Jaroslav Křivánek. S realizací podobných projektů má přitom tato firma v Hradišti velké zkušenosti. Například se podepsala pod stavbu bytového domu na tamním Zelném trhu.