Na pódiu se představili současní i bývalí členové orchestru. Výroční vystoupení členové orchestru obohatili křtem zbrusu nového CD. „Nahrávka vznikala bezmála jeden rok a pořídili jsme ji v Nivnici, ve studiu Stanislava Tomance. Jedná se o naše druhé CD. Obsahuje skladby našich i zahraničních autorů a interpretů,“ připomněl Stanislav Sládek, vedoucí a zakladatel orchestru.

Nahrávání se zúčastnil také Komorní smyčcový orchestr ZUŠ pod vedením Anny Přikrylové. Ten pomohl s nahráním dvou skladeb.
Orchestr vznikl v roce 2001. V začátcích prezentoval jen orchestrální skladby, k rozšíření repertoáru přistoupil v roce 2002 po angažování zpěvačky a klávesistky Lenky Bařinkové. V roce 2003 vyšlo debutové CD se 17 skladbami.

Dnes se těleso může pochlubit repertoárem s 50 skladbami. Kromě vystoupeních v tuzemsku plánuje na letošek i zájezd do Naardenu. O svou budoucnost se orchestr bát nemusí. „Hlásí se nám víc dětí, než můžeme přijmout,“ vysvětlil Sládek a k záměrům orchestru dodává: „Rád bych pracoval na vylepšení zvuku a více se zaměřil na orchestrální swingové skladby,“ uzavřel.