Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR začíná v těchto dnech s údržbovými činnostmi na mostní estakádě silnice I/50 v Kunovicích. Provoz sice není omezen, protože práce probíhají mimo vozovku, ale řidiči by kvůli nim měli zbystřit.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začíná s údržbovými činnostmi na mostní estakádě silnice I/50 v Kunovicích. Provoz sice není omezen, protože práce probíhají mimo vozovku, ale řidiči by kvůli nim měli zbystřit.

„Jedná se například o čištění říms či sanace zálivky. V loňské stavební sezóně jsme zde opravili povrch vozovky, což se bez omezení neobešlo. Tyto práce jsou plánovány na dva měsíce. Řidičů se však nedotknou,“ řekla Deníku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ve Zlíně Lucie Trubelíková.

Dále ŘSD podle ní chystá opravu povrchu silnice I/55 mezi Ostrožkou Novou Vsí a Uherským Ostrohem. „Práce v tomto úseku začnou až ve druhé polovině roku. Přesný termín a související dopravní omezení včas sdělíme,“ uvedla Lucie Trubelíková.

Nebezpečnou pastí se zejména při horší viditelnosti mohou stát rozbité krajnice silnice z Hošťálkové na Troják..
Nejhorší silnice ve Zlínském kraji čekají opravy. Které to jsou?

Dlouhodobější stavební činnosti a opravy se letos v okrese Uherské Hradiště chystají také na silnicích II. a III. Třídy.

Půlkilometrový úsek silnice třetí třídy v Drslavicích čeká rekonstrukce za plné uzavírky od 23. května do 23. října. Objízdné trasy budou řešeny po silnici I/50 a silnicích třetí třídy v okolí. Ve stejnou dobu budou silničáři opravovat zhruba půlkilometrový úsek vozovky v Buchlovicích.

Od 23. července do 23. října pak bude za plné uzavírky rekonstruován most v Horním Němčí. Řidiči stavbu budou muset objet po objízdné trase silnice třetí třídy a místních komunikacích.

„Kromě těchto investičních akcí na krajských silnicích budou probíhat jako každoročně také (neinvestiční) plošné obnovy povrchů, většinou s krátkodobými částečnými uzavírkami, kdy bude doprava řízena světelnou signalizací střídavě v jednom jízdním pruhu. Přehled těchto úseků ještě v tuto chvíli není definitivní. Zveřejníme je později,“ prozradil mluvčí ŘSZK Vojtěch Cekota.