Přibyly lavičky

Zelené i betonové plochy letitého hřiště se rozhodla tamní radnice upravit a vybavit lavičkami a dalším mobiliářem. Nový vzhled tak dostala například dominanta náměstíčka, tamní kašna, zhotovená v moderním stylu. Přibyly nové lavičky, chodníky, zelené ostrůvky i opravené cesty.

„Plochy jsou opravené velice hezky. Jsme rádi, že se radnice do těchto prací pustila. Na druhé straně mě mrzí, že už jsou postříkané lavičky od sprejerů a přibyly i brlohy v keřích, které obývají bezdomovci," podotkla jedna z obyvatelek zóny Ludmila Dostálová.

Strážci zákona sledují jednání vandalů s rozčarováním. „Došlo dokonce k úmyslnému poškození nově vysazených stromů. Někdo část stromů oškrábal a ke kořenům vylil kyselinu," sdělil velitel hradišťské městské policie Vlastimil Pauřík, který zároveň připustil, že by v budoucnu mohla prostor střežit nová městská kamera. Těch má město v současné době šestnáct. Pořízení nové ale není otázkou nejbližších dnů, vedení města musí nejdříve o této investici rozhodnout a vyčlenit potřebnou částku.

Město zvelebilo také sídliště Tůně

Práce na úpravě ploch na náměstí Republiky začaly v květnu letošního roku a skončily před několika dny. Opravy si vyžádaly celkovou investici 11,2 milionu korun. Chování vandalů ale neodrazuje zástupce města ve snaze o zvelebení ploch mezi obytnými zónami. Letos podobným způsobem jako náměstí Republiky nechali nákladem 5,6 milionu korun upravit například plochy na sídlišti Tůně. „V příštím roce opravíme parkoviště na sídlišti Pod Svahy, veřejná prostranství sídliště Na Rybníku, ulici 28. října a areál Smetanových sadů," upřesnil plány radnice místostarosta Uherského hradiště Stanislav Blaha.