Stánek pro osm tisíc diváků, který je domovem prvoligového Slovácka, bude v roce 2015 spolu s dalšími třemi českými stadiony hostit mistrovství Evropy hráčů do 21 let. V Hradišti se odehrají tři zápasy základní skupiny, v nichž se střetnou doposud neurčení soupeři.

Přestože se má šampionát hrát už za dva roky, na Slovácku stále neví, s jak rozsáhlou obnovou Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty se budou muset potýkat. Čeká se na příjezd komise UEFA (evropská fotbalová asociace, pozn. red.), jež určí podrobnosti.

„Otevřeně říkám, že už nezbývá mnoho času. Proto jsem před chvílí psal předsedovi Fotbalové asociace České republiky Miroslavu Peltovi, že se s ním chci sejít a vše probrat. Komise k nám měla dorazit loni, doteď tak neučinila a ani nevím, kdy to bude. Nevím, co si o tom mám myslet," konstatoval se zdviženým ukazováčkem starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

Projekt úprav v současnosti vypracovává hradišťská architektonická kancelář Archico. Stadion po těchto změnách bude vyhovovat požadavkům UEFA. Bez toho by se šampionát na Slovácku nemohl uskutečnit. Kvůli absenci evropských komisařů není jasná konkrétní podoba proměny fotbalového svatostánku. Jisté však je to, že městský rozpočet nevynaloží více jak deset milionů korun, což je částka, kterou schválilo místní zastupitelstvo.

„Další posun by měl pak být znám po zaslání požadavku o dotaci prostřednictvím ministerstva školství," podotkl ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Pokud se sežene dostatek peněz, připadají v úvahu rozsáhlá vylepšení fotbalové arény. Projekt počítá s kompletní rekonstrukcí trávníku, jenž po deseti letech provozu generálku nutně potřebuje. S tím souvisí i výměna topení, zavlažování a drenáží.

Diváci úpravy poznají především díky rozšíření počtu pokladen, turniketů, toalet a občerstvovacích míst. Radost udělá i celobarevná světelná tabule. Počítá se i s přestavbou prostorů pro novináře, VIP, a fotbalovou akademii.

Do projektu možná ještě vstoupí i fanoušci, kteří už na svém webovém diskusním fóru formulovali některé návrhy a požadavky. Ty by pak chtěli předat vedení klubu „Zatím jsme se ještě na ničem oficiálním nedohodli, takže to nemůžu nijak komentovat," řekl lídr slováckého kotle Miroslav Pisklák.

Fotbalová asociace České republiky hodlá z mistrovství učinit jako jeho organizátor výdělečnou akci. „Bude potřeba investovat do marketingu, infrastruktury i stadionu. Na druhou stranu do země přijedou desetitisíce zahraničních fandů, kteří zde nechají peníze a všechny zápasy do celé Evropy odvysílá stanice Eurosport," nechal se slyšet při loňské návštěvě Uherského Hradiště první muž českého fotbalu Miroslav Pelta.