Tam však funguje pouze jednosměrný provoz řízený světelnou signalizací, což celý průjezd až o deset minut zpomalí. „Čekat na semafor na křižovatce do tří směrů je zdlouhavé. Je to na takových osm minut. Lidé proto jezdí kolem naší ulice, aby se tomu vyhnuli. Provoz je velký, což by tak nevadilo, kdyby řidiči dodržovali padesátku,“ povzdechla si Jitka Šimková z Bojkovic.

Místostarostka města Květoslava Ogrodníková připouští, že se v místě objížďky tvoří kolony, nepovažuje však situaci za nijak tragickou. „Místní lidé si už zvykli a počítají s tím. Horší je to pro ty, co na čekání nejsou připravení,“ mínila Ogrodníková. Podle ní je dlouhý interval způsobený tím, že na most může jen jedno auto.

S pěti až deseti minutovým čekáním by řidiči měli počítat i podle vedoucího odboru dopravy uherskobrodské radnice Jaroslava Prchlíka. „Je to tím, že je objízdný úsek poměrně dlouhý. Naštěstí tam není silný provoz, takže to není velký problém. Místní navíc volí jiné trasy tak, aby se místu vyhnuli,“ sdělil Prchlík.

Situaci nedávno ještě více zkomplikovala oprava železničního přejezdu u nádraží, ten byl naštěstí zcela uzavřený jen poslední dva týdny v červenci a už je opět průjezdný.

Most přes Olšavu se musel začít opravovat, protože nevyhovoval dnešním normám. „Problém měla kvůli nevhodnému poloměru zatáčení hlavně auta s delšími návěsy a kamiony,“ vysvětlil již dříve starosta Bojkovic František Slavíček. Práce budou trvat až do konce roku. Semafory by pak měly provoz řídit do konce listopadu.

Související článek:

Bojkovice: oprava mostu zkomplikuje dopravu