Starosta města Květoslav Tichavský na pravidelné tiskové konferenci radnice ve středu podotkl, že důvody Mikulova rozhodnutí nezná.

Redakci Slováckého deníku ale Mikula své pohnutky alespoň trochu vysvětlil. „Vede mě k tomu velká pracovní vytíženost. Členem zastupitelstva jsem byl šest let," sdělil třiapadesátiletý Stanislav Mikula, který kromě dnes už někdejší role zastupitele vede i cestovní agenturu a je hlavou politického hnutí Zdravé Hradiště. Zároveň však nevyloučil, že se do role zastupitele možná v budoucnu vrátí. „Pokud bude o mou práci mezi veřejností v příštích letech zájem, pak je to možné," přiznal Mikula.

Jeho rozhodnutí nenechalo klidným ani jeho opozičního kolegu a zastupitele Antonína Seďu (ČSSD). „Je to pro mě tak trochu zklamání. S panem Mikulou jsem řadu let úspěšně spolupracoval, byl dobrým partnerem v našich společných snahách. Oceňuji jeho přínos například při prosazení on-line přenosů ze zastupitelstev nebo posílení opozice v kontrolních orgánech města. Věřím ale, že jeho nástupkyně, Blanka Vyoralová, bude důstojným pokračovatelem v prosazování mnohých změn," poznamenal Antonín Seďa.

Přínos pro dění ve městě ocenila v souvislosti s Mikulou i předsedkyně hradišťského ekologického hnutí Chraňme zeleň Jiřina Stloukalová. „Letitá spolupráce s panem Mikulou byla pro nás velkým přínosem. Významně nám pomohl například při záchraně stromů na Masarykově náměstí, jejichž kácení bylo součástí budoucích městských záměrů," připomněla Jiřina Stloukalová.