Ptali jste se také na možnosti snížení nehodovosti, měření rychlosti či zajištění bezpečnosti středečního utkání Poháru ČMFS mezi Zlínem a Slávií.

Dobrý den, nemrzí vás trochu, že policie je neustále terčem vtipů, narážek a často je práce strážníků nedoceněná? Marta
Vtipy o policistech se mě nedotýkají, sám je rád vyprávím. Je mi jasné, že někdy někdo z nás k těm vtipům sám zavdává příčinu. Na druhou stranu policejní vtipy dokážeme asi nejvíce ocenit my sami. Znáte nejkratší vtip o policii? Policista se zamyslel…

Dobrý den, máte pane Šabršulo děti? Setkal jste se při jejich výchově s problémy, jaké řeší mnoho rodičů - že kouří od mladých let, a občas z nich při návratu z diska táhne alkohol, i když ještě nejsou plnoleté, děkuji Ela M.
Mám dvě dcery ve věku 9 a 14 let a tyhle problémy zatím nemám. Je pravdou, že starší dcera začíná mít své názory, ovšem zatím je úspěšně koriguji.

Chci se zeptat, jestli se neuvažuje o tom, že by i ve Zlíně na některých rizikových fotbalových zápasech byla zřízena i soudní síň, kde by se raubíři rovnou trestali? Děkuji Dan
Zatím o tom neuvažujeme, protože fotbalový stadion ve Zlíně k tomu není technicky a stavebně přizpůsoben. Navíc dojezdová vzdálenost jak k soudu, tak i na Policii ČR je u nás velmi krátká a je efektivnější věc řešit přímo na policii než na stadionu.

Dobrý den, Zajímalo by mě, jak je to s tím voláním nebo nevoláním policie k nehodám. Když nebude škoda přesahovat sto tisíc a nebudu muset volat vás, jak ale poznám, jestli viník není podnapilý? Na některých to poznat nejde. Děkuji Oldřich
Zákon č. 361/2000 Sb. upravuje v § 47, kdy se musí dopravní nehoda hlásit Policii ČR a kdy ne. Pokud nedojde ke zranění, případně škodě přesahující 100 tisíc korun, nemusí účastníci přivolat Policii ČR. Toho mohou využívat hříšníci, kteří nemají čisté svědomí a policie se o jejich jednání nedoví. Pokud vy sám nebo sama jste pojala podezření, že druhý účastník dopravní nehody je pod vlivem alkoholu, doporučuji vždy naši hlídku přivolat, byť pouze z důvodů provedení dechové zkoušky. I když je policie na místě, nemusí dále dopravní nehodu šetřit.