53letý Antonín Karásek je ředitelem Uherskohradišťské nemocnice od května 2005. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Po absolutoriu nastoupil na pozici lékaře do nemocnice v Uherském Hradišti a v roce 1989 se stal přednostou urologického oddělení. Řadu let je uherskobrodským zastupitelem za Občanskou demokratickou stranu. S jednoroční přestávkou byl v letech 1997 až 2005 členem tamní městské rady. Mandátu radního se vzdal čtyři měsíce po jmenování do funkce ředitele nemocnice v Uherském Hradišti. Řeč je o třiapadesátiletém Antonínu Karáskovi, který ve středu 11. února dopoledne odpovídal na dotazy čtenářů webových stránek Slováckého deníku.

Zajimalo by me ,zda a.s.nemocnice Uh.Hradiste bude prevedena zpet do neziskových org. a v jakém cas.termínu. Dekuji (čtenář deníku)
Není to sice otázka přímo na mně, nicméně z toho že patříme Zlínskému kraji reprezentovanému zastupitelstvem a vítěz voleb deklaroval převedení na neziskové organizace, usuzuji že ano. O časovém termínu bych spekuloval. PS: Ať neziková organizace či obchodní společnost mají společného jmenovatele: buď jsou řízeny dobře nebo špatně.

Pokud podepíšu darovací smlouvu při ošetření v nemocniční ambulanci nebo v lékárně, budou tyto peníze pro uherskohradišťskou nemocnici nenávratně ztraceny, nebo se jí vrátí z krajského úřadu? Pokud ano, tak jakou formou? Děkuji. (čtenářka,)
Pro uherskohradišťskou nemocnici tyto peníze ztraceny nebudou. Celá transakce probíhá formou daru. Nicméně tyto peníze jsou ztraceny pro každého z nás, protože v rozpočtovém určení daní jsem nenašel položku dary za regulační poplatky.

Plánujete v letošním roce rušení některých oddělení a propouštění zaměstnanců? (abc)
Pokud si zefektivnění péče o pacienta vyžádá reorganizaci nebo sloučení některých oddělení, jistě to provedu. Nicméně to nepovažuji za rušení. Naopak bych chtěl některé provozy rozšířit. Z výše uvedeného vyplývá, že při těchto reorganizacích dochází event. k převedení pracovníků na jiný druh práce.

Skutečně myslíte krédo UH nemocnice KVALITU BEREME VÁŽNĚ vážně? Připadá mi spíše jako výsměch, v době, kdy na odděleních chybí základní pomůcky na polohování; šetří se s jednorázovými rukavicemi (dokonce se počítají!!!), šetří se desinfekcí, léky, … prostě vším AŽ TAK, že se porušují vyhlášky. Vše proto, že je to Vaše nařízení a všichni se bojí se ozvat. Opravdu si myslíte, že je to v pořádku? Že pod bičem se pracuje dlouhodobě dobře? (Petr Provazník)
Ano, bereme kvalitu vážně. Já bych spíše viděl to, že jak vy hodnotíte naše šetření, já hodnotím spíše to, že neplýtváme. Naopak dezinfekci a jednorázovým pomůckám včetně rukavic věnujeme velmi intenzivně, protože jejich neefektivní používání vede v konečném důsledku ke špatným výsledkům léčení a to nikdo nechceme. Pokud víte o nějakém porušováním vyhlášky, budete mi to muset oznámit a samozřejmě sjednám nápravu. Pokud považujete trvání na dodržování pořádku a technologické kázně za bič, ano, bude to dlouhodobý stav. Cukr se dostavuje osmnáctého v měsíci.

(pozn. red. text dosud neprošel jazykovou korekturou)

Pro přechod na celý ON-LINE rozhovor klikněte ZDE