"Od letošního července ve dvou bytech a dvou garsonkách bydlí šest obyvatel Velehradu, kteří hledali nové zázemí. Jsme rádi, že jsme jim mohli nabídnout bydlení tam, kde jsou doma a nemuseli odcházet z Velehradu,“ řekl Deníku velehradský starosta Aleš Mergental.

Některé místnosti v budově obecního úřadu, která byla postavena v roce 1973, v níž byl společenský život za téměř půl století bohatý, kupříkladu obřadní místnost a zasedací místnost si už letos zasloužily výrazného omlazení.

„Ve špatném stavu byla v obřadní místnosti elektroinstalace, ale také původní okna, která byla letos vyměněna za nová. Také vybavení interiéru obřadní místnosti se dočkalo mnoha inovativních změn,“ neskrýval radost velehradský starosta.

Slavnostní otevření Víceúčelového komunitního centra v pátek 26. listopadu.
Víceúčelové centrum otevřeli v Uherském Brodě

Podotkl, že ve zmíněné místnosti se budou konat jednání zastupitelstva, protože ona je jedním z míst pro zásadní jednání na obci. Obřadní síň bude i nadále využívána ke svatebním obřadům, vítání občánků a různých návštěv z naší vlasti i ze zahraničí.

„Zasedací místnost v prvním nadzemním podlaží se změnila na spolkovou místnost, která bude sloužit k setkávání obecních spolků, myslivců, zahrádkářů, sportovců, zdravotně a tělesně hendikepovaných lidí, seniorů, výuce baletu, hře na kytaru, ale také besedám a tvořivým dílnám místní knihovny,“ vypočítával Aleš Mergental.

Ve spolkové místnosti bude podle něj zázemí pro setkávání maminek s malými dětmi, cvičení jógy či kalanetiky, která je relativně prostým cvičením, jehož cílem je zpevnění a zformování lidské postavy.

Omlazovací kúra interiérů Obecního úřadu Velehrad, která skončila v posledním týdnu letošního listopadu, byla podle starosty Aleše Mergentala realizována za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky, a to z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

„Celkové náklady činily čtyři miliony 36 tisíc korun. Dotace z Ministerstva pro místní rozvoj se vyšplhaly na 1 milion 756 tisíc korun a vlastní zdroje činily dva miliony 280 tisíc korun,“ informoval Aleš Mergental.