Ovšem vraceli se k souboru na besedách u cimbálu, při soukromých akcích, ale i při festivalových (zejména klenotnicových) pořadech.

V roce 1998 se rozhodla generace sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, která se začala scházet ve Slovácké búdě, že při Klubu kultury v Uh. Hradišti založí regulérní folklorní soubor. (Připomínám, že tento trend sleduje stále více folkloristů, máme také uherskobrodskou „Oldšavu“, seniory má např. Břeclavan, Družba z Trenčína a celá řada dalších souborů, dokonce již mají i svoji přehlídku v „plžích“ v Petrově.)

Základnu nového souboru tvořilo 8 tanečních párů, ženský sbor Rezeda a spolupracovala muzika starých členů Hradišťanu, pak CM Stanislava Gabriela a nyní Linda primáše Stanislava Škubala. Old Stars Hradišťanu se snažil navazovat na tvůrčí odkaz Jaroslava V. Staňka a dalších choreografů někdejšího Hradišťanu (Jana Polášková a další). Interpretuje tance, písně a zvyky především Dolňácka, Luhačovického Zálesí, moravských Kopanic, Horňácka a Kyjovska, ale i Myjavy. Vystupuje ve staroměstských, bílovických a pozlovických krojích. Za necelých deset let vystoupil na mnoha významných festivalech (Strážnice, Kopaničářské slavnosti, Javořina, Dolňácké slavnosti atd.) a viděli jej i v Brazílii. Pořádá besedy u cimbálu, oblíbené jsou zejména ty fašankové. Vedoucím souboru je Milan Stašek. Old Stars Hradišťanu uvidíme na letošních Kopaničářských slavnostech ve Starém Hrozenkově.