Například lidem v Jarošově vadí, že vzhled jinak opravené městské části hyzdí chátrající budovy pivovaru. „Jeho sláva zůstala možná jen v hitu Jarošovský pivovar kapely Argema. Teď je nepřehlédnutelnou ostudou obce,“ tvrdí jeden z obyvatel této části Libor Chovánek. Problém je v tom, že někdejší pivovar je v rukou soukromníků a hradišťská radnice ho může pouze vybízet k opravě. Také obyvatelé Mařatic mají jasno, kde jsou slabiny jejich příměstské části. „Už několik let se mluví o tom, že město nechá zbudovat cestu nebo cyklo- stezku, která by spojila Mařatice se Sady. Sice už tam vyšlapaná cesta je, není ale oficiální a za dešťů se rychle rozmočí a je nepoužitelná. Navíc vede přes soukromé pozemky,“ poznamenal zastupitel Uherského Hradiště Stanislav Mikula (hnutí Zdravé Hradiště), který se k nespokojencům z Mařatic přidal.

Mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma potvrdil, že město se možností výstavby cesty zabývá, její provedení však bude velmi složité. „Takové propojení město plánuje. Nejlépe v trase stávající zaužívané pěšiny mezi ulicí Derflanská a Pod Lipkami. Termín stavby není možné v současné době sdělit, protože pěšina vede částečně přes soukromé pozemky a město v současné době pracuje na vypořádání majetkoprávních vztahů těchto pozemků,“ upřesnil Pášma.

Další obyvatelé Mařatic by například uvítali urychlenou opravu podobné cesty vedoucí za tenisovými kurty kolem klubovny skautů k Uherskému Hradišti. „Tu cestu využívají denně stovky lidí. Vzhledem k tomu, že se tam nachází už několik desítek let, považuji za velkou chybu, že již dávno není opravená. V tom stavu, v jakém se nachází, je nebezpečná, zvláště v případě špatného počasí,“ poznamenala Hradišťanka Světlana Hustáková. Obyvatelé Sadů považují za největší svízel posledních let stav vodovodní a kanalizační sítě v několika tamních ulicích. „S problémy se potýkají zejména ulice Ztracená, Malostranská, Spálená a Vřesová. Po opravě kanalizačních a vodovodních sítí by muselo dojít i na rekonstrukci silnice nad nimi, to vše by ale stálo několik milionů korun. Myslím, že v dohledné době na tyto opravy nebude mít město peníze,“ poznamenal jeden z obyvatel Sadů Čestmír Bouda. Ten dodal, že problémy mají i obyvatelé ulice Na Jordálce, kteří se řadu let potýkají s poddimenzovanou kanalizací. „V případě většího deště se tam lidé brodí vodou, která nestačí odtékat. Oprava by musela být zcela zásadní, bohužel není na seznamu priorit města,“ dodal Bouda.