„Onoho večera toho oba muži v baru hodně vypili. Mladší zřejmě o něco víc. Dobře se bavil a všem platil alkohol. Poté, co mu u baru vypadla na zem z kapsy peněženka, ji starší z mužů vzal a zároveň odvedl svého opilého kamaráda k němu domů. Zřejmě tíživá finanční situace pětadvacetiletého muže dohnala k myšlence, že by mohl kamarádovi vzít z peněženky platební kartu a něco z ní vybrat. Celou noc totiž viděl, jak při placení zadává PIN, takže vybrat větší částku by nebyl problém,“ popsala situaci uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Pálenice Zdeňka Halíka v Boršicích u Blatnice.
Pálilo se, pálí a pálit bude. Jak probíhá sezona na Slovácku?

Ráno když kamarád spal, odešel dotyčný podle jejích slov k bankomatu, vybral dvacet tisíc a jakoby nic se vrátil domů.

„Po probuzení se muž sháněl po své peněžence. Když zjistil, že mu v ní chybí karta, ihned v mobilu zkontroloval stav svého účtu a nestačil se divit. Z bytu kamaráda, který mu tvrdil, že kartu jistě někde ztratil, zamířil rovnou na policii,“ uvedla Milena Šabatová.

Dopravní nehoda ve Starém Městě komplikovala v pátek dopravu.
Dopravní komplikace ve Starém Městě: na vině byla dopravní nehoda

Návštěvě na policejní služebně se nevyhnul ani povedený pětadvacetiletý kamarád. Policistům popsal, jak se vše odehrálo, jaké důvody ho k tomu vedly, a zároveň vydal vybranou částku.

„I přes projevenou lítost si vyslechl sdělení podezření z trestného činu podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodala policejní mluvčí.