„Měla jsem obavy z toho, že bude slabší účast dětí, protože se otevřely brány koupaliště a ony budou u vody. Kromě toho je dnes řada dalších akcí pro děti," ospravedlňuje nižší počet dětí ředitelka Domu dětí a mládeže Šikula (DDM) Uherské Hradiště Ivana Zůbková.

Chlapce a děvčata lákalo hledání pokladu pod zeleným baldachýnem statných listnáčů, ale také sejití se s čarodějnicí, černokněžníkem, princeznou, vodnicí, ptákem ohnivákem a čerticí, která měla o všem rozhodnout.

„Když si kluci a holky na mém pekelném stanovišti splnily zadaný úkol. A o čem jsem měla rozhodnout? Pozvala jsem děti, aby se přišly podívat do domečku Šikula a třeba tam po prázdninách docházely do některého kroužku," prozradila Natálie Smolejová, která na sebe vzala podobu čertice.

„Ve Smetanových sadech jsme naštěstí byly v tom parném sobotním odpoledni ve stínu stromů a nuda tu díky DDM Šikula, který nabídl dětem i dospělým pestrý program, rozhodně nehrozila," hodnotily akci hradišťské školačky Jana Režňáková s Ilonou Plačkovou.