Každému ročníku vévodí symbolicky nějaká surovina, motiv. Po loňských trnkách jím letos mají být luštěniny a uzené.

„Jistě nebude chybět některá z tradičních omáček s uzeným masem ani pokrmy jako šumajstr nebo fazolový salát. A co teprve klobásy z udírny! Luštěniny a uzené se také výborně hodí do polévek,“ uvedla za organizátory Veronika Friedlová z Regionu Slovácko.

Ne všechny pokrmy však podle ní budou o luštěninách a uzeném. Vedle toho se návštěvníci mohou těšit na nespočet pečených dobrot, ať už naslano či nasladko, domácí kváskový chleba, perníky, povidla, včelí produkty i na oblíbené houbové speciality ze Salaše.

Ivan Matulík bude od 2. října 2023 tajemníkem Městského úřadu v Uherském Hradišti
Radnice v Uherském Hradišti má nového tajemníka

„No a čím to zapijeme? Děti třeba limonádou z ovocných a bylinných sirupů, dospělí jistě nepohrdnou vychlazeným pivem ze dvou lokálních pivovarů, vínem od místních vinařů, na trávení třeba přijde vhod i slza pálenky. A káva? Ta taky bude, přímo z pražírny,“ láká Veronika Fiedlová.

O dopolední program se postará dětský folklorní soubor Omladinka, za doprovodu cimbálové muziky Vitaj, která zahraje k poslechu i samostatně. Odpoledne pak zavítají do skanzenu dámy z ženského sboru Hradišťanky. Myslíme také na děti, které jistě potěší loutkové divadlo a tvořivé dílničky. Celým dnem nás provede Martin Rezek, který pauzy mezi folklorními vstupy zaplní rozhovory s prodejci.

„Návštěvníci, kteří budou mít vstupenku zakoupenou předem online, nebudou muset v den konání akce již na pokladnu, postačí s QR kódem v mobilním telefonu přijít rovnou ke vstupní bráně do areálu,“ poznamenala Veronika Friedlová.