Zlínský rodák (ročník 1945) tamtéž žijící, vystudoval Pedagogickou fakultu UP v Olomouci, z dráhy pedagoga však brzy zběhl, pracoval v podniku Výstavnictví a v r. 1974 nastoupil do oddělení animovalného filmu Filmového studia tehdejšího Gottwaldova.

Po zrušení vlastní filmové tvorby ve Zlíně v r. 1991 založil se spolupracovníky Volné sdružení tvůrců animovaného filmu, které spolupracovalo se slovenskou televizí na tvorbě večerníčků (mimo jiné sedm dílů Pata a Mata).

Svět imaginace, uvolněné fantazie, schopnost obrazem vytvářet příběh - to vše se mu v pozdější ilustrátorské a zejména malířské tvorbě hodilo.

Námětová pestrost Pálkových obrazů je takřka bezbřehá, ale téměř každý obsahuje příběh, malé tajemství, vtipný komentář dění kolem nás nebo historických souvislostí atd.

Přestože jsou Pálkovy obrazy sdělné a srozumitelné, nejpříjemnější je sdílet je za doprovodu a komentáře autora - jen on asi dokáže odhalit ty „nejskrytější" vtípky a situace.

Je to příjemné dobrodružství dešifrovat obrazy, které byly vytvořeny s láskou, nadhledem a vtipem - zkrátka - „Shůry dáno…".

Na vernisáži za účasti autora bude možno získat jeho nástěnný kalendář na rok 2020 a k příjemné náladě zahrají Burčáci, jejichž obraz bude součástí výstavy. (avP)