„Celé to byla akce pana Trubačíka, který chtěl bratra zlikvidovat. Zdeněk přišel se svým desetiletým synem na trénink, Trubačíkovi zabijáci ho ale napadli, táhli ho za nohy ze schodů dolů k řece, kde ho nechali ležet na betoně. Trubačík na ně ještě křičel, ať ho hodí do vody a utopí ho. Zdeněk má odřených třicet procent těla a s otřesem mozku je hospitalizován v hradišťské nemocnici, kam ho odvezla přivolaná policejní hlídka," sdělil Slováckému deníku závažná obvinění Miroslav Bureš, bývalý předseda VK Morávia Uherské Hradiště. Vyjádření Zdeňka Bureše se nám nepodařilo získat. „Číslo vám na něj bohužel dát nemůžu, protože mu rozdupali telefon, aby si nemohl zavolat pomoc," uvedl Miroslav Bureš.

„Kdo vám něco takového řekl? Jak si to někdo může dovolit tvrdit," ptal se rozhořčeně Josef Trubačík, který údajně měl být „režisérem" napadení. „Vždyť já jsem měl v sobotu zpoždění a na veslák jsem přišel bočním vchodem až ve chvíli, kdy už celý incident probíhal. Viděl jsem jen, jak ochranka odtáhla pana Bureše pryč z areálu, kde nemá co dělat. Všichni Burešové totiž byli z klubu na valné hromadě, které se zúčastnili, vyloučeni a byl jim sem zakázán přístup," nechal se slyšet Josef Trubačík, který je členem předsednictva VK Morávia Uherské Hradiště.

Podle něj konflikt vznikl ve chvíli, kdy Zdeněk Bureš vstoupil do veslařského klubu a ochranka ho vyzvala, aby odešel pryč.

„Několikrát mu slušně řekli, aby opustil areál. On si však lehl na zem, že neodejde, a proto byl následně odtažen pryč. V žádném případě ho ale nikdo neuhodil, nekopl, nic takového. Nechápu, z čeho může mít otřes mozku a proč je v nemocnici. Vždyť měl jen trochu odřená záda. Oni jsou to ale všichni herci, takže si tam asi týden poleží," tvrdí Josef Trubačík.

Jeho verzi prý potvrdí záznam z kamer, které jsou ve veslařském klubu nainstalovány. „Samozřejmě je dáme k dispozici policii," přislíbil.

Mluvčí uherskohradišťské policie zatím nebyl schopen sdělit podrobnosti k případu. „Přijali jsme oznámení o napadení, při němž došlo ke zranění jedné osoby, která byla ošetřena v hradišťské nemocnici. V současné době probíhá vyšetřování a výslechy svědků. Podle výsledků šetření pak bude provedena kvalifikace skutku, která zatím není jasná," uvedl mluvčí Aleš Mergental.

Spor o vládu nad Veslařským klubem Morávia Uherské Hradiště mezi bývalým vedením reprezentovaným rodinou Burešů a novým předsednictvem se táhne už několik let. Je podáno několik žalob, které řeší soudy.