„Jarmark je už podeváté pořádán pod širým nebem. Když jsem před několika roky předsedala sdružení rodičů a přátel školy, byly v obci pořádány poněkud skromnější vánoční jarmarky. Nejprve na dolní základní škole, potom v kulturním domě,“ svěřila se Helena Veselá, předsedkyně pro kulturu a školství v obci.

I letos byl jarmark založený na bohatém komponovaném kulturním programu. O ten se postarala dechová hudba Boršičanka, cimbálová muzika a folklorní soubor Pentla, dětský folklorní soubor Pentlička, zpívající Stoprounští vinaři, děti z mateřinky a zušky, pěvecký sbor základní školy, boršická schola a Veselá Partyja.

Jiří Čunek
Vyberte otázky, na které hejtman odpoví

Každý z malých i dospělých návštěvníků si našel na boršickém jarmarku to své. Někdo ve stáncích nakupoval dárky, jiný se zamířil zahřát svařeným vínem nebo horkým čajem, další si zase pochutnával na zabijačkových specialitách řezníka Prášilíka.

Dospělí mohli okoštovat slivovici, kterou nabízela paní Helena Veselá nebo místostarosta Boršic Petr Dula.

Ten se netajil tím, že před třemi roky se zrodila v obci nová tradice obřího adventního věnce.

„Jeho kovovou kostru zhotovili boršičtí kováři, otec a syn Kučíkovi, oba nesoucí křestní jméno Petr. Před jarmarkem ozdobí kostru věnce pracovnice obecního úřadu. Po skončení jarmarku je adventní věnec přesunut na křižovatku v centru vesnice a každou adventní neděli se na něm rozsvítí jedna elektrická svíce,“ prozradil místostarosta Boršic Petr Dula.

Páter Anton Kasan se netajil tím, že poté co na obřím adventním věnci v Boršicích 23. prosince pohasnou čtyři svíce, rozzáří se v obci vánoční strom. A lidé budou mít příležitost zažít tento kouzelný okamžik na vlastní kůži.

Vánoční výstava v Jalubí nese název Co Ježíšek  nepřinese
Vánoční výstava v Jalubí nese název Co Ježíšek nepřinese