V uplynulých zhruba dvaceti letech připravila více než 40 autorských výstav, v Ostrožské Nové Vsi se představuje podruhé. Věnován jí byl jeden z dílů televizní Folkloriky několikrát představila svoji tvorbu v TV Noe. V

e svých malbách, monotypech a kresbách se inspiruje stále živým folklorním děním jihovýchodní Moravy a moravsko-slovenského pomezí, a tak na obrazech ožívají horňácké sedlácké, strážnické danaje, kyjovské skočné, kopaničárské čardáše, podlužácké verbuňky, straňanské podšable, vlčnovská či hlucká jízda králů nebo motivy z milostných lidových písní.

Námětově také Lenka Jurečková čerpá z krajiny Slovácka s její typickou barevností (vinohrady, pole, stromořadí, větrné mlýny, kapličky, lidová architektura atd.). Své zážitky a prožitky přetváří s noblesní poezií, lyrickým akcentem ale i dynamickou expresivní reflexí. Využívá různou míru stylizace do barevně efektních (ale nikoli popisně realistických) kompozic, které se občas blíží až abstraktnímu podání.

V centru pozornosti je ovšem většinou figura v pohybu typickém pro taneční projevy jednotlivých regionů. Na velmi příjemně navštívené vernisáži 15. září zazpívaly místní pěvecké sbory - ženský Denica a mužský Krasavci a navodily tak k „Obrazům ze Slovácka Lenky Jurečkové", jak je výstava nazvána, odpovídající atmosféru. Můžete ji navštívit do 23. listopadu.