Událost hluboce zasáhla také její matku Alici Dolínkovou, kterou o nálezu hned zpravila. „Hodně mě to vzalo. Takovým způsobem zacházet se zemřelým je proti lidskosti. Nepřála bych to nikomu zažít,“ řekla viditelně otřesená Alice Dolínková.

Ostatky bezmála dvě desetiletí mrtvé ženy se na provizorní skládku na okraji hřbitova dostaly zřejmě minulý čtvrtek. Tehdy zaměstnanci hřbitova čistili a připravovali rodinnou hrobku na sobotní pohřeb otce paní Dolínkové. Kosterní ostatky babičky měly být podle pozůstalých po vyjmutí zabaleny do nové plachty a opětovně uloženy do rodinného hrobu k tělu zemřelého. „Dnes jsme ale objevili její modré šaty, boty, zbytek rakve a také kosti pohozené lidem na očích. Mimo to jsme zjistili, že nedaleko leží ostatky ještě někoho jiného,“ neskrývala rozčilení Alice Dolínková.

Proto pozůstalí na hřbitov přivolali také policii, která se případem začala zabývat. „Prozatím vše zadokumentujeme. O dalším postupu rozhodnou nadřízení,“ poznamenal stručně zasahující policista.

Podle hrobníků, kteří mají čištění hrobů na starosti, se zbytky starých rakví a ošacení, které nezetlelo, běžně na okraji hřbitova skladuje a jednou za tři měsíce se vyváží. „Bohužel to na hřbitově nemáme kam dávat. To se týká nejen oblečení ale také suti, kterou z hrobů vyjmeme,“ přiblížil hrobník, který si však odmítl uvést své jméno. Kosterní ostatky se v tomto případě podle něj dostaly na takzvanou skládku pouze nedopatřením.

To potvrdila také správkyně hřbitova Pavlína Oravcová. „Na skládce se mohou objevit pouze například zbytky rakví,“ řekla Oravcová. Pochybení nakonec připustila. „Uznávám, že na straně našich zaměstnanců došlo k chybě. Standardně se to nesmí stát. V nejbližší době sjednáme nápravu. Možná vyvodíme i personální důsledky,“ komentovala Oravcová. Nalezené ostatky budou podle ní uskladněny v chladírně. „Další nakládání s nimi už záleží na rozhodnutí dotčené rodiny. Zda je například budou chtít uložit zpět do hrobu,“ řekla Oravcová.

Celý případ bude mít zřejmě ještě dohru. „Podáme trestní oznámení. Nejde nám o nic jiného, než aby něco podobného nepotkalo nikoho jiného,“ vysvětlila Pavla Koňaříková.